A brit munkáspárti vezér portréja.
Kritikusai szerint a tipikus baloldali szakállas politikus karikatúrája Jeremy Corbyn, aki itt ragadt a nyolcvanas évekből, amikor az éppen ellenzékben lévő Munkáspárt számára nagyobb értéknek számított az ideológiai tisztaság, mint a hatalom megszerzése. Hívei viszont úgy tartják az ezúttal a Munkáspárt vezéreként a miniszterelnöki posztra pályázó Corbynról, hogy egyedül ő testesíti meg a tisztességes politikust. Személye új generáció megjelenését ösztönözheti a politikában, azokét, akiknek ő jelenti az alternatívát a sokaknak fájdalmat okozó neoliberális thatcherista hatalomgyakorlással szemben. Óriási meglepetést okozott, amikor két éve a különösen a fiatalok és a szakszervezetek körében népszerű Corbynt 66 évesen megválasztották a Munkáspárt élére. Egy éve pedig a pártársai kihívására megrendezett újabb megméretésen megerősítették a posztján.
Az elveihez következetesen ragaszkodó Corbyn otthonról hozta baloldaliságát. A szülei békeaktivistákként a spanyol polgárháborúban ismerkedtek meg. A hagyományt követve Corbyn az érettségi után két évig Jamaicában önkénteskedett, hazatérve elkezdte az egyetemet, de miután összetűzésbe keveredett a tanáraival, mennie kellett. Ezután szakszervezeti aktivista lett, majd 34 évesen egy londoni választókerületben szerzett mandátumot, amit 1983 óta minden választáson meg tudott őrizni. A háromszor nősült, spanyolul kiválóan beszélő Corbyn – akinek két előző házasságából három fia született – mindig is a nukleáris leszerelés mellett állt ki, ellenzi Nagy-Britannia háborús szerepvállalásait, Tony Blair miniszterelnöksége alatt az iraki háborút, később a szíriai beavatkozást.
Kedveli a chávezi szocializmust, 1986-ban tüntetett az Ír Köztársasági Hadsereg (IRA) terrorizmusért bíróság elé állított tagjai mellett, amiért rövid időre őrizetbe vették. Jó kapcsolatot ápolt az IRA politikai szárnyának számító Sinn Féinnel. IRA-szimpátiája miatt az MI5 belső elhárítása dossziét nyitott róla. Mindig kiállt a palesztinok jogaiért, és soha nem volt kérdés számára a gazdagok megadóztatása, az állam szerepének erősítése a gazdaságban, ha kell, akár államosítással. Híres a puritán életmódjáról, ő az egyik legkevesebbet költő parlamenti képviselő. Nincs autója, biciklivel jár, rendszeresen fut, vegetáriánus, néha iszik csak alkoholt és a londoni Arsenal futballklub szurkolója.