Világ hvg.hu/MTI 2015. december. 20. 20:45

Izrael megölte az egyik legádázabb ellenségét

A férfi először megölt egy négyéves kislányt és az apját, majd 28 év börtön után Libanonban csatlakozott a Hezbollahhoz. Ma reggel rakétákkal végzett vele az izraeli hadsereg.

Vasárnap este rakéták csapódtak be Izrael északi részén, melyre válaszul a zsidó állam aknagránátokkal lőtt lakatlan területeket. A fegyveres konfliktus hátterében egy vasárnap hjnali akció állt: Damaszkuszban ekkor csapódott be négy rakéta, amely lerombolt egy hatemletes épületet, amelyben több Hezbollah-prominens is tartózkodott, köztük Szamir Kantar is.

Kantar három társával 1979-ben brutális túszejtő akciót hajtott végre még a Palesztin Felszabadítási Front tagjaként: elrabolt egy egy édesapát és négyéves kislányát. A rendőrségi üldözés közben a férfi brutálisan megölte mindkét túszát. A bíróság 1980-ban életfogytiglani börtönre ítélte, de 2008-ban fogolycserével kiszabadult, majd a libanoni Hezbollah szervezethez csatlakozott, az országban nemzeti hősként ünnepelték, és az iráni elnök, Mahmúd Ahmadinezsád is fogadta.

A Hezbollah harcoló alakulatként van jelen Szíriában, a hajnali légicsapásban a helyi parancsnok, Farhan Saáran is életét vesztette.

Izrael hivatalosan tagadja, hogy ő követte volna el a légicsapásokat, hisz akkor diplomáciai bonyadalmakkal kellene szembenéznie, de a Hezbollahhoz közeli tévécsatorna szerint izraeli gépek követték el az akciót.

Az izraeli vezetők hivatalosan nem ismerték el a támadást, és nem nyilatkoztak a Jeruzsálemnek tulajdonított légicsapásról. Avigdor Liberman, a Jiszráél Béténu, vagyis Izrael a Hazánk nevű, jelenleg ellenzékben lévő jobboldali párt vezetője azt mondta a katonai rádióban, hogy "nincs elképzelésük ki tette, de áldás illeti". "Egy olyan gyilkosról van szó, aki soha nem bánta meg tettét" - mondta Liberman.

Hirdetés
Címkék
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.