Világ MTI 2015. június. 16. 06:54

Egyre nő a MERS-vírusban elhunytak száma

19-re nőtt a közel-keleti légzőszervi tünetegyüttesben a járvány május 20-ai kitörése óta elhunyt betegek száma Dél-Koreában. Négy új fertőzött embert azonosítottak, a nyilvántartott betegek száma ezzel 154-re emelkedett.

A dél-koreai hatóságok újabb három, a MERS koronavírus okozta halálesetet jelentettek kedden, ezzel 19-re nőtt az úgynevezett közel-keleti légzőszervi tünetegyüttesben a járvány május 20-ai kitörése óta elhunyt betegek száma. Az ország egészségügyi minisztériuma egyúttal közölte, hogy négy új fertőzött embert azonosítottak, a nyilvántartott betegek száma ezzel 154-re emelkedett.

A négy új páciensből három a szöuli Samsung Egészségügyi Központ látogatójaként kapta el fertőzést. Ez a központ volt eddig is a fertőzések legfőbb forrása. Az ország legnagyobb ipari konglomerátuma, a Samsung Group által üzemeltetett egészségügyi intézmény vasárnap jelentette be, hogy átmenetileg nem fogad betegeket, miután a legtöbb megbetegedés éppen ehhez a kórházhoz volt köthető az elmúlt hetekben kibontakozott dél-koreai MERS-járványban. A dél-koreai kormány adatai szerint a 154 mostanáig azonosított betegből 17 már teljesen felépült, és hazatérhetett.

A kelet-ázsiai országban jelenleg csaknem 5600 embert tartanak karanténban az esetleges fertőzöttsége miatt, miután mindannyian közeli érintkezésbe kerültek MERS-páciensekkel.

A közel-keleti légzőszervi tünetegyüttest (MERS) okozó koronavírus tüdőgyulladással, lázzal, köhögéssel, légzési nehézségekkel járó fertőzést okoz, amely az atípusos tüdőgyulladáshoz (SARS) hasonlít, ám annál kevésbé agresszívan terjed. A dél-koreai esetek több mint tíz százalékában halált okozó kór ellen egyelőre nincs védőoltás vagy bevált gyógymód.

Az első MERS-megbetegedés Szaúd-Arábiában történt 2012-ben. Az Egészségügyi Világszervezet szerint azóta ezernél több embert fertőzött meg a kór, és közülük több mint négyszázan meghaltak.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.