2015. március. 31. 19:39 MTI Utolsó frissítés: 2015. március. 31. 20:52 Világ

Elege lett az ingázókból a burgenlandi Schattendorfnak

Keddtől lezárták a burgenlandi Somfalvára (Schattendorf) vezető utat, mert az elmúlt időszakban jelentősen megnőtt a Magyarországról ingázó munkavállalók átmenő forgalma – közölte az osztrák közszolgálati tévé.

Az intézkedést azért hozták, mert a közelben lakók panaszkodtak arra panaszkodtak: nagyon sok autó érkezik Magyarországról. Naponta csaknem 2300-an lépték át a határ a Somfalva és Ágfalva közötti szakaszon. Most rendőrök ellenőrzik, hogy betartják-e az útzárat.

Ilyen mértékű átmenő forgalomra az út nem alkalmas – mondta Johann Lotter, Somfalva polgármestere.

A települést és a határt összekötő útszakaszt csaknem nyolcvan méteren át zárták le ideiglenesen, így onnan a határ sem közelíthető meg. Az útzár kerékpárosokra és mezőgazdasági gépekre nem vonatkozik, hétköznapokon reggel öt és nyolc óra között, valamint délután négy és este hét óra között van érvényben.

Akik el akarnak jutni a burgenlandi faluba, azoknak az ausztriai Kelénpatak (Klingenbach) felől lehet megközelíteniük Somfalvát, ami az eredeti útvonalnál hatszor hosszabb utat jelent.

Az ORF beszámolt arról is, hogy az autósok kedden reggel a magyar oldalon tették le az autóikat, és innen gyalog folytatták az útjukat Ausztria felé. A tudósításban megjegyzik: a magyar parkoló autók közvetlen az egykori vasfüggönyre emlékező táblák mellett álltak meg.

Az időszakos útzár azért léphet életbe, mert önkormányzati útról van szó, amely nem bírja el a túlterheltséget – mondta Christian Illedits, az Osztrák Szociáldemokrata Párt helyi közlekedési illetékese. A korlátozás reményeik szerint csaknem hatvan százalékkal csökkenti majd az áthaladó forgalmat – tette hozzá.

Ágfalva polgármestere, Pék Zsuzsanna kifogásolta a döntést, mivel a falun áthaladó átmenőforgalmat jelentősen érinti a szabályozás.

Az ORF beszámolója szerint Somfalva útjai ma kihaltak voltak.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.