2014. december. 30. 18:31 MTI Utolsó frissítés: 2014. december. 30. 18:34 Világ

Őrizetbe veszik a makadámdió miatt hisztiző alelnököt

Egy szöuli bíróság elrendelte kedden, hogy a hatóságok vegyék őrizetbe a Korean Air makadámiadió-botrány miatt lemondott alelnökét.

Az ügyészség még nem emelt vádat a legnagyobb dél-koreai légitársaságot irányító család egyik tagja ellen, az ázsiai ország törvényei ugyanakkor lehetővé teszik, hogy akár fél évig vizsgálati fogságban tartsanak valakit, ha fennáll a szökés vagy annak veszélye, hogy az illető bizonyítékokat semmisít meg.

Cso Hjun Ah december elején felszálláskor visszafordíttatta a Korean Air légitársaság New Yorkból Szöulba induló járatát a repülőtéri parkolóállásba, mert nem volt megelégedve a makadámiadió felszolgálásának módjával, és a repülőgép azonnali elhagyására szólította fel az utaskísérők főnökét.

A fedélzetről leparancsolt Pak Csang Dzsin egy tévéinterjúban azt mondta, hogy a nő megszégyenítette és sértegette a személyzetet. A légitársaság azt közölte, hogy a fizikai erőszakot nem tudják megerősíteni, mert az időközben lemondott alelnök tagadja a tettlegességet.

A történtek után a dél-koreai közlekedési minisztérium feljelentést tett az ügyészségnél, amely már amúgy is vizsgálatot indított egy civil szervezet feljelentése nyomán. A közlekedési tárca a hónap közepén bejelentette, hogy az ügyészségi feljelentésen kívül maga is vizsgálatot indít annak megállapítására, hogy a légitársaság "szervezeti kultúrája" nem veszélyezteti-e az utasok és a repülések biztonságát.

A nyomozóhatóságok szerint Cso Hjun Ah veszélyeztette a légiközlekedés biztonságát, kényszert alkalmazott és akadályozta a légi közlekedést.

Közben az is kiderült, hogy a légitársaságnál a történtek elbagatellizálása céljából hazugságra kényszerítették az ügybe belekeveredett alkalmazottakat a vizsgálóbizottság előtt.

 

Hirdetés
hvg360 Arató László (EUrologus) 2024. december. 02. 09:36

Sok jóra nem számíthat a magyar kormány az új Európai Bizottságtól

A régi lendülettel veszi elő a magyar ügyeket a decemberben hivatalba lépő testület A pénzbefagyasztásokkal kapcsolatos eljárások szigorodnak és bővülnek, nem lesz változás az EU migrációs, vagy zöldpolitikájában, és továbbra is napirenden marad a szerződésmódosítások ügye, amely többek között a vétójog eltörlését tartalmazza. Közben a kormány politikai súlya látványosan csökken.