Világ MTI 2014. november. 17. 16:53

Meghalt a Sierra Leone-i ebolás orvos

Ő az ebola második halálos áldozata az Egyesült Államokban.

Az amerikai Nebraska államban lévő Omaha kórházában meghalt az ebolafertőzés miatt kezelt Sierra Leone-i orvos - jelentette be a kórház helyi idő szerint hétfőn.

Az Amerikában élő 44 éves Martin Salia sebészként dolgozott egy freetowni kórházban, családja szerint ott fertőződött meg a veszélyes vírussal. Állapota az amerikai hatóságok korábbi tájékoztatása szerint rosszabb volt, mint az Egyesült Államokban eddig ebolával kezelt bármelyik betegé.

Az omahai Nebraska Medical Centerben eddig két fertőzöttet ápoltak, mindketten felépültek a kórból.

Saliát két nappal ezelőtt szállították az omahai központba, s állapota a kezelőorvosok szerint már akkor válságos volt. "Légzőszervi problémái voltak, és súlyos veseelégtelenségben szenvedett" - közölte az egyik kezelőorvos. Hozzátette, hogy minden lehetséges gyógymódot bevetettek, egyebek mellett a ZMapp nevű ebola elleni gyógyszerrel kezelték.

A 44 éves sebész az eddigi legsúlyosabb ebolajárvány második halálos áldozata az Egyesült Államokban. Korábban egy libériai állampolgár egy texasi kórházban vesztette életét a kór miatt, aki a nyugat-afrikai országban fertőződött meg, a ragály jelei azonban először az Egyesült Államokban jelentkeztek nála. Nyolc további, amerikai kórházban kezelt fertőzöttnek sikerült felépülnie a betegségből.

A mostani ebolajárvány több mint 5 ezer ember halálát okozta már Nyugat-Afrikában, elsősorban Libériában, Guineában és Sierra Leonéban.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.