2014. október. 20. 14:39 MTI Utolsó frissítés: 2014. október. 20. 14:42 Világ

Ebola: Brüsszelben is elkezdték az utasok hőmérőzését

Testhőmérséklet-ellenőrző kapun kell átmenniük a járványtól sújtott országokból érkező utasoknak a brüsszeli Zaventem repülőtéren. Londonban és Párizsban már a múlt héten megkezdték a szűrést.

A brüsszeli Zaventem nemzetközi repülőtéren is megkezdték hétfőn az ebola által leginkább sújtott afrikai országokból érkező gépek utasainak egészségügyi ellenőrzését - közölte hétfőn a repülőtér szóvivője.

Elsőként a Brussels Airlinesnak a nyugat-afrikai Guinea fővárosából, Conakry-ból Sierra Leone fővárosa, Freetown érintésével érkező járata mintegy kétszáz utasa haladt át a testhőmérsékletet ellenőrző kapukon hétfő hajnalban. Az utasoknak egyúttal az Egészségügyi Világszervezet által rendelkezésre bocsátott kérdőívet is ki kellett tölteniük. 

A repülőtér szóvivője elmondta, hogy az ellenőrzés rendben lezajlott, a gép utasai között gyanús esetet nem találtak. 

Az európai országok közül Franciaország mellett Belgium tart fenn közvetlen légi járatokat az ebola által leginkább sújtott nyugat-afrikai országokkal. A guineai Conakryból - Freetownon keresztül - hétfőn és csütörtökön, a libériai Monroviából pedig kedden és szombaton érkeznek járatok. 

Belgium a harmadik európai állam, amely megelőző intézkedéseket léptetett életbe annak érdekében, hogy megakadályozza az ebolajárvány behurcolását a kontinensre. 

Elsőként Nagy-Britannia nemzetközi repülőterein és pályaudvarain helyeztek üzembe testhő érzékelő berendezéseket, majd múlt szombaton a párizsi Roissy repülőtéren is megkezdték a nyugat-afrikai légi járatok utasainak "lázmérését."

Az ebola - a jelenlegi ismeretek szerint - a már tüneteket mutató beteg testnedveivel való közvetlen érintkezéssel terjed. A járvány által legerősebben sújtott országok Sierra Leone, Libéria és Guinea.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.