A Downing Street szerdáig nem nyilvánított hivatalos véleményt a lehallgatott lengyel politikusok szájából elhangzott, David Cameron brit miniszterelnökre esetenként mélyen sértő minősítésekről, amelyeknek idézeteivel viszont tele van a brit média.
A BBC kommentárja szerint "furcsa" ez a beszélgetés két olyan ember között, akik szoros kapcsolatokat ápolnak Nagy-Britanniával, és akik többször is kinyilvánították azt a véleményüket, hogy az EU jobban járna, ha Nagy-Britannia a tagja maradna.
A brit közszolgálati médiatársaság felidézi, hogy Sikorski az Oxfordi Egyetemen tanult, és Boris Johnsonnal, London konzervatív párti polgármesterével egy időben volt tagja az egyetem hallgatói alkotta exkluzív Bullingdon Clubnak. Rostowski pedig, aki szintén Nagy-Britanniában szerzett diplomát, korábban tagja volt a brit Konzervatív Pártnak is.
A Financial Times vezető politikai szemleírója, Gideon Rachman az üzleti napilap online kiadásának európai blogrovatában megjegyzi: a lehallgatási botrány hangzavarában viszonylag kevesen teszik fel azt a kérdést, hogy kinek lehetett megfelelő szakértelme és eszköztára a lehallgató készülékek telepítésére és egy éven át történő működtetésére, és kinek állhatott aztán érdekében a felvételek kiszivárogtatása.
Rachman szerint – jóllehet a bizonyítékok feltételesek – "a nyilvánvaló válasz" az, hogy az orosz hírszerzésnek. Sikorski "vonzó célpontja" lehetett az oroszoknak, mivel az ukrajnai orosz fellépésre adandó kemény nyugati válaszlépések egyik prominens szószólója volt. Emellett a kiszivárogtatások időzítése is jól jöhet Oroszországnak, mivel az e héten esedékes EU-csúcson döntés születhet arról, hogy ki legyen az Európai Unió új külpolitikai főképviselője. Sikorskit széles körben támogatták, de most már sokkal kevésbé valószínű, hogy megkapja a tisztséget – áll a Financial Times szemleírójának elemzésében.