Magyar Péter David Cameron volt brit miniszterelnökkel tárgyalt Londonban
„Hasznos” megbeszélést folytattak.
„Hasznos” megbeszélést folytattak.
A magukat lenullázó konzervatívokat tönkreverte a Munkáspárt, ám a választási rendszer elleplezi a brit társadalom megosztottságát, ami megnehezíti Keir Starmer dolgát.
Az ukránok mostantól orosz területre irányuló csapásokra is használhatják a Nyugattól kapott fegyvereiket. Ez újabb vörös vonal átlépését jelenti, s nem tudni, még hány ilyen van, mielőtt Moszkva a veszélyes eszkaláció mellett döntene.
Csodaszámba menne, ha a kormányzó konzervatívok hatalmon tudnának maradni Nagy-Britanniában az előrehozott választáson, aminek toronymagas esélyese a Munkáspárt.
Szijjártó Péter szerint a britek támogatják azt a javaslatot, amely értelmében a NATO az eddigieknél nagyobb szerepet vállalna az ukrajnai háborúban.
Moszkva ellenséges lépésként értékelte a brit külügyminiszter Kijevben elhangzott szavait.
David Cameron szerint a Rafah környékén tartózkodóknak már nincs hova menniük.
David Cameron telefonon győzködte a magyar miniszterelnököt.
Kijelentéseik jelentős hangnemváltásként értékelhetők.
Cameron arról híres, hogy korábban miniszterelnökként ő írta ki a Brexitről szóló népszavazást.
Váratlanul lemondott a skót első miniszteri posztról Nicola Sturgeon. Ezzel a függetlenség sürgetése háttérbe szorulhat, ami viszont segíthet Rishi Sunak brit kormányfőnek a Brexit utáni Egyesült Királyság egyben tartásában.
Rishi Sunak szerint ehhez kapcsolódik az is, hogy Nagy-Britannia mindaddig kiáll Ukrajna mellett, ameddig erre szükség van, és ennek jegyében jövőre fenntartja, sőt növelheti is az Ukrajnának nyújtott katonai segítség szintjét.