2014. május. 16. 12:50 MTI Utolsó frissítés: 2014. május. 16. 16:34 Világ

Az oligarcha vasmunkásai járőröznek Mariupolban

Acélipari munkások járőröznek Mariupolban, miután a gyárak tulajdonosa, Rinat Ahmetov oligarcha erre szólította fel őket.

A kelet-ukrajnai Mariupolban az oroszbarát felkelők kivonultak az általuk eddig megszállva tartott kormányzati épületekből, s a városban acélipari munkások kezdtek el járőrözni – jelentették a helyszínről pénteken. Herman Mandrakov, aki eddig a városi önkormányzat épületének parancsnoka volt, az AP amerikai hírügynökségnek azt mondta, hogy társai elmenekültek, őt pedig rákényszerítették az épület elhagyására.

Az Azovi-tenger északi partján fekvő Mariupol a Donyec-medence második legnagyobb városa, egyike azoknak a településeknek, ahol a fegyveres oroszbarát felkelők heteken át ellenőrzésük alatt tartották a középületeket. A héten azonban helyi civilekből szervezett járőrözés kezdődött a városban azt követően, hogy Rinat Ahmetov, Ukrajna leggazdagabb embere felszólította a gyáraiban dolgozó acélipari munkásokat, segítsenek a rendőrségnek helyreállítani a rendet.

Ahmetov vállalatcsoportja, a Metinveszt csütörtökön maga tette közzé, hogy a rendfenntartásról megállapodást kötött a szakadár "donyecki népköztársaság" képviselőivel. Az aláírt dokumentumban a Metinveszt azt ígérte, hogy a "donyecki népköztársasággal" közösen biztosítja a rendet és a stabilitást a régióban – írta Kovács Andrea az MTI kijevi tudósítója. Rinat Ahmetovot korábban a tisztétől megfosztott és Oroszországba menekült Viktor Janukovics volt államfő "mecénásaként" tartották számon Ukrajnában.

A Reuters hírügynökség pénteken a helyszínről azt jelentette, hogy a városban újraindult a forgalom és az élet kezd visszatérni a normális kerékvágásba. Az ukrán hadsereg műveletében elűzött maszkos emberek pedig nem tértek vissza, miután a rendőrség a Metinveszt fegyvertelen munkásaival közös járőrözésbe fogott. Beszámolójában a Reuters kiemelte, hogy bár a történtek nagyban szimbolikus jellegűek, jól mutatják, mi történik, amikor a válság már az ország legtehetősebb emberének érdekeit veszélyezteti.

Hirdetés
Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.