2014. január. 13. 08:07 MTI Utolsó frissítés: 2014. január. 13. 09:04 Világ

Nem adja ki Kambodzsa a csalással vádolt orosz milliárdost

A kambodzsai hatóságok úgy döntöttek hétfőn, hogy az Interpol-körözés ellenére sem adják ki Oroszországnak a hazájában csalással vádolt Szergej Polonszkij milliárdost – jelentette az orosz média.

Polonszkij ügyvédje arról tájékoztatta a sajtót, hogy az ügyben eljáró kambodzsai bíróság határozata szerint az Interpol-körözésnek nincs büntetőjogi vetülete, és az ügyet az üzletember és Oroszország közötti polgári peres eljárásban kell vizsgálni. Kambodzsa és Oroszország között nincs kiadatási egyezmény.

Az orosz hatóságok tavaly júniusban emeltek vádat a Mirax Group építőipari konszern volt elnöke ellen, akit hazájában moszkvai "felhőkarcoló-királyként" szoktak emlegetni. Azt róják a terhére, hogy nyolcvan embert károsított meg egy épületegyüttes kivitelezésekor. 

A hatóságok szerint Polonszkij vállalata mintegy 5,7 milliárd rubelt (38 milliárd forint) kapott a befektetőktől a beruházásra, de nem teljesítette a szerződésben foglaltakat. Szergej Polonszkij utasítására a vállalat vezetősége csődeljárást és felszámolást kezdeményezett a cég ellen.

A kambodzsai érdekeltségekkel is rendelkező 41 éves üzletembert 2012 decemberében vették őrizetbe egy délnyugat-kambodzsai szigeten, de egy másik ügy miatt. A milliárdos két társával együtt újévi mulatozás közepette, részegen a hajófülkékbe zárta egy jacht legénységét, majd arra kényszerítette őket, hogy ugorjanak a tengerbe, és úszva érjék el a partot. Polonszkij három hónapot töltött börtönben.

 

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.