Világ MTI 2013. szeptember. 09. 09:04

Kiváltottak két elrabolt európait Szíriában

Váltságdíj ellenében szabadon engedtek a szíriai felkelők egy olasz újságírót és egy belga arabkutatót, akiket áprilisban raboltak el.

A belga és az olasz kormány is megerősítette hétfőre virradóra, hogy a szíriai felkelők elengedték Domenico Quiricót, a La Stampa című napilap veterán haditudósítóját és Pierre Piccinin da Prata belga írót és tanárt, arabkutatót. A belga média szerint szabadulásuk Brüsszel és Róma szoros együttműködése révén vált lehetővé, de a híradásokból nem derült ki, hogy mekkora váltságdíjat fizettek értük.

Néhány órával a bejelentés után a két túszt szállító gép már meg is érkezett Rómába. Quirico azt mondta a repülőtéren várakozó újságíróknak, hogy öthónapos fogsága alatt teljesen el volt zárva a külvilágtól, és azt sem tudta, hogy kit választottak meg április közepén olasz államfőnek. A meggyötörtnek tűnő újságíró arra panaszkodott, hogy elrablói rosszul bántak vele.

MTI/EPA/Alessandro Di Meo

Domenico Quirico április 6-án lépett Szíria területére Libanonból, és három napra rá tűnt el Homsz városában Pratával együtt.

Quirico tapasztalt haditudósító, aki afrikai és közel-keleti konfliktusokról írt. Pierre Piccinin da Prata az arab ellenzéki mozgalmakat tanulmányozta a térségbeli országokban, és a szíriai konfliktus kezdete óta hétszer járt az országban. Tavaly előtt májusban a felkelők egyszer már elrabolták, akkor néhány nap múlva szabadon engedték. Az incidens nem tántorította el attól, hogy folytassa kutatómunkáját Szíriában.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.