A Reuters szerint Izrael és az USA közösen teszteltek rakétát a Földközi-tengeren. A kísérlet a Hec-2 rendszer és egyben a tökéletesített Anchor rakéta kipróbálására is szolgált. A ballisztikus eszközöket egy orosz radar érzékelte. Korábban senki nem vállalta a rakéták kilövését.
Orosz radarok helyi idő szerint kedden negyed 11-kor érzékeltek két ballisztikus eszköt a Földközi-tenger térségében. A rakétákat a tenger közepe felől lőtték keleti irányba; a kilőtt rakéták a tengerbe estek. Erről bővebben itt olvashat.
Eleinte senki sem vállalta a támadást, az amerikai védelmi minisztérium és Izrael is azt közölte, hogy nem tud rakétakilövésről.
Kisvártatva azonban az izraeli védelmi minisztérium arról számolt be, hogy rakétakísérletet hajtott végre a Földközi-tengeren egy amerikai rakétavédelmi rendszer kipróbálása céljából. A kísérletet ugyanakkor hajtották végre, amikor az orosz radarok érzékelték a ballisztikus eszközöket.
Az ITAR-TASZSZ szerint az izraeli védelmi minisztérium szóvivője megerősítette, hogy közös izraeli-amerikai rakétakísérletet végeztek az izraeli Hec-2 rakétavédelmi rendszer kipróbálására. Az első, célpontnak használt Anchor (Horgony) rakétát közép-európai idő szerint 8.15-kor indították el. Az izraeli forrás szerint a kísérlet a Hec-2 rendszer és egyben a tökéletesített Anchor rakéta kipróbálására is szolgált.
Izraeli szakértők szerint a célpontnak használt rakétát minden valószínűség szerint az izraeli légierő egyik repülőgépéről indították a Földközi-tenger felett. Az izraeli védelmi minisztériumban nem szokták pontosítani a rakéták kilövésének módját.
Az izraeli bejelentés magyarázatot adhat a RIA orosz hírügynökség két ballisztikus rakéta kilövéséről szóló korábbi jelentésére. Korábban mind a NATO, mind az amerikai, izraeli, német, francia és brit védelmi minisztérium úgy nyilatkozott, hogy nincs tudomása ballisztikus rakéták kilövéséről a Földközi-tenger medencéjében. Az amerikai haditengerészet európai főhadiszállásának szóvivője kedden leszögezte, hogy amerikai hadihajók nem lőttek ki egyetlen rakétát sem a Földközi-tengeren, a szíriai radarrendszer pedig nem észlelt egyetlen, szíriai területen becsapódó rakétát sem, amint ezt a libanoni al-Manar televízió jelentette egy meg nem nevezett szíriai biztonsági forrásra hivatkozva.
Az Egyesült Államok, amely több hadihajót vezényelt a Földközi-tengerre, katonai csapást fontolgat Szíria ellen, megtorlásul az augusztus 21-én, Damaszkusz egyik külvárosában, állítólag a kormányhadsereg által vegyi fegyverrel végrehajtott támadás miatt.