2013. április. 05. 21:55 MTI Utolsó frissítés: 2013. április. 05. 21:54 Világ

Grillo: vasvillát ragadnak az olaszok, ha Berlusconiék nagykoalícióra lépnek

A kormányalakításról tanácskozott pénteken az olasz 5 Csillag Mozgalom alapítója, Beppe Grillo a civil mozgalom parlamenti tagjaival. Összesen 163 szenátoruk és képviselőjük titkos helyen, a sajtótól távol akart összeülni. Bérelt autóbusszal hagyták el Rómát, de az autókon és motorokon őket követő újságírókat nem sikerült lerázni.

A Grillóval tartott megbeszélésen a mozgalom stratégiáját egyeztették a kormányalakítással kapcsolatban, miután sajtóértesülések szerint az 5 Csillag 30 parlamenti tagja jelezte: Grillóval szembeszállva kész bizalmat szavazni a Demokrata Párt vezette balközép koalíciónak.

A találkozót követő nyilatkozatok hangsúlyozták, hogy a mozgalomban"nincs törés".

Grillo kijelentette, hogy "ha a Demokrata Párt és a jobbközép Szabadság Népe nagykoalícióra lép, az olaszok vasvillát ragadnak".

Az 5 Csillag Mozgalom tagjainak arra a felvetésére, hogy amennyiben a civil mozgalom nem támogatja a Demokrata Pártot, ez vezet majd a nagykoalícióhoz, Grillo leszögezte: a "PD és a PdL már egy hónapja megállapodott egymással".

Berlusconi és Pierluigi Bersani, a Demokrata Párt főtitkára jövő hét elején találkozik egymással - jelentette az olasz sajtó.

A SkyTG24 felmérése szerint, ha most ismételnék meg a február végi parlamenti választásokat, a Szabadság Népe lenne az első párt 32,2 százalékkal, ami valamivel több, mint a másfél hónappal ezelőtt szerzett 31,3 százaléka. A PD a februári 29,3 százalék helyett 30,8 százalékot kapna. Egyedül az M5S esne vissza, a februári 26,2-ről 24,5 százalékra. Parlamenti többséget azonban ezúttal sem szerezne egyik formáció sem.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.