2012. december. 22. 08:31 MTI Utolsó frissítés: 2012. december. 22. 08:29 Világ

Zavargásokba és fosztogatásokba torkollottak a tüntetések Argentínában

Zavargásokba és fosztogatásokban torkollottak a két napja tartó kormányellenes tüntetések Argentínában; az erőszakos tiltakozások során két ember meghalt, többtucatnyian megsebesültek, és a hatóságok mintegy ötszáz embert vettek őrizetbe.

Az erőszakos tüntetések helyi idő szerint csütörtökön kezdődtek a patagóniai San Carlos de Bariloche városában, majd pénteken más városokra is átterjedtek, így a főváros, Buenos Aires közelében fekvő településekre is.

A tüntetők összetűztek a rendőrökkel, boltokat és bevásárlóközpontokat fosztottak ki, a hatóságok pedig könnygázt és gumilövedéket vetettek be ellenük. A rendbontások miatt számos településen bezártak a boltok, jóllehet tetőfokára hágott a karácsonyi bevásárlás. A rendőrség közölte, hogy semmi köze a két tüntető halálához. Helyszíni beszámolók szerint a helyzet a 2001-es válság idején kitört zavargásokra és fosztogatásokra emlékeztetett.

A kormány szerint a tömeges rendbontások mögött az ellenzékhez húzó szakszervezeti vezetők állnak, de Hugo Moyano, a legnagyobb argentin érdekvédő szervezet elnöke ezt határozottan cáfolta, és azzal fenyegetőzött, hogy rágalmazás miatt beperli a kormányt. Moyano szerint a kormányszervek bátorították a tüntetőket a fosztogatásokra. A szakszervezeti vezető a kabinet szemére vetette, hogy az országban semmivel sem jobb a helyzet, mint a 2001-es válság idején volt.


 

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.