2012. november. 18. 21:57 MTI Utolsó frissítés: 2012. november. 18. 21:34 Világ

Kevés a jelentkező, így nincs értelme a női kvótának Németországban

Szívesen alkalmazna több nőt a német fémfeldolgozó ipar, de nincs elég jelentkező, így a női vezetői kvóta bevezetésének sem lenne értelme - írja a Focus Online német hírportál a a Welt am Sonntag lap cikkére hivatkozva.

Rainer Dulger a német fémfeldolgozó ipar munkaadói érdekképviseleti szerve, a Gesamtmetall elnöke üdvözölné, ha sokkal több nő dolgozna az ágazatban és szerinte ők maguk is sokkal jobban járnának, ha valamilyen fémipari szakmában helyezkednének el "jó pénzért", mint fodrászként vagy orvos-asszisztensként. Miután azonban kevesen vannak, értelmetlennek tartaná egy női kvóta bevezetését az ágazatban. 

A fémfeldolgozó ipar évek óta intenzív erősfeszítéseket tesz női alkalmazottak toborzására és családbarát munkahelyek teremtésére. Aki "jó pénzt" akar keresni, annak a fémfeldolgozó és elektronikai iparba kellene jönnie dolgozni - hangsúlyozta a Welt am Sonntag lapnak. 

Pályaválasztáskor azonban a fiatal nők változatlanul az eladói, asszisztensi és fodrász szakmákat részesítik előnyben: valamilyen fémipari szakma először az 52. helyen tűnik fel a preferenciáik rangsorában.

A női vezetői kvóta bevezetésének "rettenetes" hatása lenne az ágazatban - mondta Rainer Dulger a lapnak adott interjúban. Mérnöki tudományokban képzett női munkaerő ugyanis csak korlátozott számban áll rendelkezésre. Ha "lent" kevés női munkaerő dolgozik a szakmában, akkor "fent" sem lehet kifogásolni a hiányukat  - fogalmazott. 

A kvótarendszer bevezetésénél sokkal fontosabbnak tartaná a Gesamtmetall elnöke a gyermekes anyák foglalkoztatási körülményeinek javítását. A családbarát munkahelyek megteremtése viszont szerinte össztársadalmi feladat kellene hogy legyen, azt lehet egyszerűen a munkaadókra áthárítani - hangsúlyozta.

Hirdetés
hvg360 Farkas Zoltán 2024. december. 04. 09:30

Egy megatárca veszélyei, avagy Matolcsy György diadalai az első Nemzetgazdasági Minisztérium élén

Unortodoxia bármi áron: ez jellemezte a 2010-es évek elején felálló első gazdasági csúcsminisztériumot. Most, hogy a Pénzügyminisztérium és a Nemzetgazdasági Minisztérium újbóli tervezett összevonásával visszatérhet ez a struktúra a kormányba, felidézzük Matolcsy György miniszteri tevékenységének csúcspontjait a IMF-fel vívott háborútól a magánnyugdíjpénztárak beszántásáig.