2012. november. 13. 08:45 MTI Utolsó frissítés: 2012. november. 13. 11:10 Világ

Gyűrűzik a CIA-s szerelmi botrány: újabb amerikai katonai vezető bukhat el

John Allen, a NATO vezette afganisztáni nemzetközi haderő parancsnoka rosszul kommunikált a lemondott CIA-főnök körüli botrány egyik szereplőjével. Vizsgálatot indít ellene a Pentagon.

A Pentagon vizsgálatot indított John Allen tábornok, a NATO vezette afganisztáni nemzetközi haderő (ISAF) parancsnoka ellen, mert állítólag "helytelenül kommunikált" Jill Kelleyvel, a David Petraeus lemondott CIA-főnököt érintő hűtlenségi botrány egyik főszereplőjével.

Leon Panetta védelmi miniszter közölte kedden, hogy a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) vasárnap átadta a Petraeus-ügyet a Pentagonnak, ő pedig hétfőn vizsgálatot rendelt el John Allen ellen.

Petraeus a múlt pénteken mondott le, miután kiderült, hogy házasságon kívüli kapcsolata volt életrajzírójával, Paula Broadwellel. Két napra rá derült fény arra, hogy házasságon kívül kapcsolata volt Jill Kelleyvel is, aki a tampai MacDill légi támaszponton önkéntes segítőként dolgozott.

A sokkoló feltárás az amerikai hadsereg egy újabb nagy nevének bukásával fenyeget, és azt sugallja, hogy a Petraeus-botrány - a korábbi négycsillagos tábornok állt Allen mostani posztján Afganisztánban, mielőtt tavaly a CIA élére került - sokkal tovább terjedhet, mint korábban képzelték.

Az Ausztráliába tartó Leon Panetta a repülőgépen vele utazó újságírókkal közölte: kérte, hogy halasszák el Allen kinevezését a NATO-erők európai főparancsnokává és az Egyesült Államok Európai Parancsnokságának parancsnokává, "s az elnök egyetértett ezzel". "Amíg az ügyben vizsgálat folyik, Allen tábornok az ISAF parancsnoka marad" - mondta a védelmi miniszter.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 06. 13:28

1945 után először ismét szélsőjobboldali vezetője lehet Ausztriának, Herbert Kickl a kormányalakításról tárgyalhat

Az osztrák Szabadságpárt vezetője kapott felkérést a kormányalakításra a köztársasági elnöktől, miután összeomlottak a koalíciós tárgyalások a jobbközép és a szociáldemokraták között Ausztriában. A jobbközép lecserélte a vezetőjét, az új hajlandó kormányalakításról tárgyalni a választáson győztes szélsőjobboldali párttal, az FPÖ-vel. A szélsőjobbnak az ölébe hullhat a hatalom, mert a politikai elit nem tudott túllépni a saját árnyékán. Váratlan külpolitikai győzelem ez Orbán Viktornak és Vlagyimir Putyinnak. Németországnak vészjelzés az osztrák belpolitikai fordulat.