Világ HVG 2012. augusztus. 22. 16:29

A szír államnak dolgoztak az elrabolt magyarok?

Nemzetközi bonyodalmat okozhat, ha kiderül, hogy a magyar rendőrségen és a külügyben is tudtak a Szíriában elrabolt nyugalmazott rendőrök ottani munkájáról. Különösen, ha beigazolódik, hogy az eltűntek a nemzetközi embargó alatt álló szír államnak dolgoztak – áll a HVG legfrissebb számában.

Pilisvörösvár külterületén, Szabadságligeten működik a Brave Dogs, azaz bátor kutyák elnevezésű kutyaiskola. Az engedelmességi és ügyességi gyakorlatok oktatása mellett vállal például kutyamegőrzést és bérsétáltatást, de az állatok munkavizsgára való felkészítése is a profiljába tartozik. Alighanem utóbbi szakismeretet kamatoztatta az iskola vezető kiképzője, valamint az iskolát működtető háttércég, az esztergomi székhelyű Brave Dogs Bt. ügyvezetője, akik harmadik társukkal néhány hónappal ezelőtt igent mondtak egy szír állásajánlatra, és Damaszkuszba utaztak. Egyikük augusztus 12-én még humoros fotókat lájkolt a Facebookon, másnap mindhármukat – három helyi társukkal együtt – ismeretlenek elrabolták.

A három férfi életében nem csak a kutyák iránti rajongás a közös: mindhárman a rendőrségnél szolgáltak néhány évvel ezelőttig, amikor is korkedvezményes nyugdíjjal leszereltek. Egyikük 2000-ig az Országos Rendőr-főkapitányság Kutyavezető-képző Iskolájának szakoktatója volt, ahol rendőröket képzett járőr-, nyomozó, kábítószer-kereső és elfogó kutyás munkákra. Tűzszerész főtörzszászlós társa inkább felhasználóként „kutyázott”, a harcművészetek iránt is lelkesedő harmadik társuk pedig a Budapesti Rendőr-főkapitányságról szerelt le.

„Láttak már arab embert kutyát sétáltatni?” – kérdeznek vissza titkosszolgálati körökben olyanok, akik kételkednek abban, hogy az elrabolt magyarok valóban állatok kiképezésére utaztak volna Damaszkuszba.

A sok ponton homályos történetről a HVG e heti számából tudhatnak meg további részleteket.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.