2012. április. 09. 07:59 MTI Utolsó frissítés: 2012. április. 09. 07:59 Világ

Robbantás az Egyiptomot Izraellel összekötő gázvezetéknél

Újabb robbantásos támadást követtek el hétfőn az Izraelt és Jordániát tápláló egyiptomi gázvezeték ellen a Sínai-félszigeten - közölték egyiptomi biztonsági tisztségviselők. Ez már a tizennegyedik ilyen támadás a vezeték ellen Hoszni Mubarak egyiptomi elnök hatalmának tavaly februári megdöntése óta.

Álarcos támadók a Sínai-félsziget északi részén, el-Arís város térségében robbanószerkezetet helyeztek el a csővezeték mellett, majd távirányítással működésbe hozták. A gázvezeték nem működött a legutóbbi, idén március 5-én elkövetett robbantás óta - tették hozzá a tisztségviselők. Egyiptom számos biztonsági problémával küszködik Mubarak uralmának megdöntése óta. Egyiptom fedezi Izrael gázfogyasztásának 43 százalékát, illetve Jordánia gázszükségletének 80 százalékát. Kairó még Mubarak elnöksége idején kötötte a gázszállítási szerződést Izraellel. Az arab országban sokan bírálják a szerződést, elsősorban miatt, hogy a zsidó állam szerintük túl olcsón jut hozzá az energiahordozóhoz.
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.