2012. január. 17. 13:17 MTI Utolsó frissítés: 2012. január. 17. 13:29 Világ

Strasbourg: az iszlamista jogtudós jogait sérti, ha kiadják Jordániának

Sérti Abu Katada iszlamista jogtudós méltányos perhez való jogát sérti, ha London kiadja őt Jordániának, mert ott kínzással kicsikart bizonyítékokat használhatnak fel ellene - állapította meg kedden a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bírósága.

A palesztin-jordániai illetőségű Abu Katada, eredeti nevén Omar Mahmúd Mohamed Oszmán, aki jelenleg egy brit börtönben ül, 1993-ban érkezett Nagy-Britanniába, s 2002-ben börtönbe zárták az akkori terrorellenes törvények alapján, amelyek lehetővé tették a terrorizmussal gyanúsított személyek vádemelés nélküli fogva tartását. 2005-ben, a népszerűtlen törvény eltörlése után szabadon engedték, de rövidesen újra börtönbe került, s azóta függőben van a kiadatása Jordániának.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.