2011. október. 17. 18:32 hvg.hu Utolsó frissítés: 2011. október. 17. 18:32 Világ

Gyámság alá került a milliárdos L'Oréal-örökösnő

Gyámság alá helyezik a 89 éves L'Oréal örökösnőt, Liliane Bettencourt-t, Franciaország egyik leggazdagabb emberét.

Az idős hölgy gyámja az idősebbik unokája, Jean-Victor Meyers lesz, vagyonát pedig ezentúl a lánya, Francoise, valamint két unokája fogja kezelni - döntött a Párizs környéki Courbevoie gyámügyi bírósága hétfőn, írja a Le Monde. A milliárdosnő ügyvédei fellebbeztek a döntés ellen, a fellebbezés azonban nem felfüggesztő hatályú.A döntés egyben azt is jelenti, hogy Liliane Bettencourt elveszti helyét a L'Oréal elnökségében.

A bíróság döntése azon az orvosszakértői jelentésen alapszik, amely megállapította, a héten a 89. életévét betöltő hölgynek kognitív zavarai vannak, időnként gondjai vannak a tájékozódással és az érveléssel, memóriazavaroktól is szenved és afáziás tüneteket is mutat, ezek pedig egy közepesen súlyos demencia klinikai tünetei. A szakértők szerint Liliane Bettencourt-nak közepesen súlyos Alzheimer-kórja lehet érrendszeri betegséggel együtt, ez pedig azt jelenti, hogy a beteg lassan és fokozatosan leépül.

2010 nyarán az idős hölgy lánya, Francoise azzal vádolta anyja barátját, François-Marie Banier fotóművészt, hogy a 89 éves asszony szellemi leépülésével visszaélve egymilliárd eurónyi (285 milliárd forintnyi) értékű  vagyont csalt ki tőle. Francoise Meyers-Bettencourt korábban anyja gyámság alá helyezését is kérte. A családi botrány hamarosan pártfinanszírozási és adócsalási ügy lett, sőt, az akkori munkaügyi miniszter Eric Worth is belebukott az ügybe.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.