Világ MTI 2011. szeptember. 16. 17:07

Strauss-Kahn elismerte, hogy kikezdett az újságírónővel

Tristane Banon nemi erőszak kísérlete címén emelt panaszt a Valutaalap volt vezére ellen, Dominique Strauss-Kahn kihallgatásán elismerte a közeledési szándékot.

Beismerte párizsi rendőrségi kihallgatásán Dominique Strauss-Kahn (DSK), a Nemzetközi Valutaalap (IMF) volt vezetője, hogy annak idején közeledni próbált Tristane Banon francia újság- és regényírónőhöz, aki panaszt emelt ellene a hatóságoknál nemi erőszak kísérlete címén – jelentette be pénteken egy, a nyomozáshoz közel álló forrás.

A négy nappal korábbi rendőrségi meghallgatásról azután kérdezték az említett forrást, hogy a L'Express című hetilap online kiadása közölte: DSK a 2003-ban lezajlott találkozó során azzal próbálkozott (sikertelenül), hogy megcsókolja a fiatal nőt, és a kísérletezés sikertelensége nyomán feladta. DSK ügyvédje a maga részéről semmit sem volt hajlandó mondani.

Banon még júliusban emelt panaszt DSK ellen a 2003. februári találkozón lezajlottak miatt. A férfi "képzelt jelenetnek" minősítette azt, amit a nő előadott, és rágalmazásért eljárást indított ellene. A nyomozók egyelőre meghallgatták a feleket, és a párizsi ügyészség később dönti el, hogy lesz-e az ügynek folytatása.

AP

DSK szeptember 4-én tért haza New Yorkból, miután az amerikai igazságszolgáltatás ejtette az ellene folytatott eljárást, amely egy szállodai szobalány nemierőszak-panasza nyomán kezdődött el. A vádló, Nafissatou Diallo végül nem tűnt eléggé szavahihetőnek ahhoz, hogy az ügyészség bízzon az esetleges per megnyerésében.

A volt IMF-vezér vasárnapra a TF1 francia közszolgálati tévének ígért interjút az ellene szexuális bűnügyek címén megfogalmazott vádakról, illetve politikai jövőjéről. DSK korábban a 2012-ben esedékes franciaországi elnökválasztás első számú esélyese volt, ám győzelmi reménye a New York-i meggyanúsítással szertefoszlott.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.