2011. augusztus. 28. 15:27 MTI Utolsó frissítés: 2011. augusztus. 29. 11:34 Világ

Támad az Irén: kiöntöttek New York folyói, hárommillió ember maradt áram nélkül

Az Irén hurrikán okozta hatalmas esőzések következtében vasárnap reggel kiléptek medrükből New York folyói.

A hurrikán következtében 3 millióan maradtak áram nélkül az Egyesült Államok keleti partvidékén, és eddig legkevesebb 11 ember vesztette életét.

Az Irén, amelynek intenzitása a Karib-tenger térségében még hármas fokozatú volt, vasárnapra a Nemzeti Hurrikán Központ szerint trópusi viharrá "szelídült", de a széllökések sebessége helyenként így is eléri az óránkénti 105 kilométeres sebességet. A hatóságok ugyanakkor arra figyelmeztettek, hogy a vihar következményei továbbra is végzetesek lehetnek.

A legnagyobb veszélyt az áradás jelenti - mondta vasárnap a Fox News televíziónak Craig Fugate, a szövetségi katasztrófa-elhárítási ügynökség (FEMA) vezetője. Craig szerint a legtanácsosabb továbbra is otthon maradni. A parti őrség ugyanakkor vasárnap bejelentette, hogy még vasárnap helyreállhat a New York-i kikötő forgalma. Erősebb széllökéseket vasárnap inkább a New Yorkkal határos New Jersey államban tapasztaltak.

Alsó-Manhattanben mind a Hudson, mind az East River kiöntött. New York és New Jersey Kikötői Hatósága az áradás miatt lezárta a Holland alagút északi járatát. Philadelphiánál a Darby folyó is kiöntött.

A marylandi Calvert Cliffs-i atomerőmű egyik reaktora szombat éjjel automatikusan leállt, miután egy, az épületről az erős szélben levált alumíniumdarab eltalálta a létesítmény transzformátorát. Az erőmű vezetése vasárnap nyilatkozatot adott ki, amely szerint sem az alkalmazottakat, sem a környék lakóit nem fenyegeti veszély.

Bostonban, New Yorkban, Philadelphiában, Baltimore-ban és New Jerseyben vasárnap teljesen leállították a metró- és a buszközlekedést. Az utasforgalom leghamarabb hétfőn indulhat újra.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.