Világ MTI 2011. június. 23. 21:27

Betiltották a csernobili turizmust

Az ukrán főügyészség döntésére Ukrajnában leállítottak a csernobili atomerőmű körül kialakított tiltott övezetbe szervezett minden utazást – közölte csütörtökön a rendkívüli helyzetek minisztériumának sajtószolgálata.

Korábban a minisztérium, amely a csernobili övezetbe tett látogatásokat, a turisták útvonalát és tartózkodási idejét szabályozza, engedélyezte az utazási irodák szervezte turistautakat, azt állítva, hogy ezek nem károsak az egészségre. A tárca szerint törvényes volt az engedély, amelyet be is jegyeztek az igazságügyi minisztériumban és egyeztettek az ukrán biztonsági szolgálattal, az egészségügyi tárcával, az állami atomenergiai felügyelettel és a külügyminisztériummal. 

Balogh Zoltán

Az ügyészség a bírósághoz fordult a rendkívüli helyzetek minisztériumának engedélye miatt. A végső döntést a bíróság hozza meg, amely mindkét félre kötelező lesz. A katasztrófavédelmi tárca hangsúlyozta, hogy a csernobili övezetben stabilak a sugárzási viszonyok, a sugárzási dózis a földfelszínen és a víz izotóptartalma a normán belül van.

A csernobili atomerőmű 4. reaktorblokkjában 1986. április 26-án történt robbanás. A beomlott reaktor fölé betonszarkofágot építettek, amelynek helyére újabb, biztonságosabb védőburok építését tervezik.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.