2011. március. 17. 12:47 MTI Utolsó frissítés: 2011. március. 17. 12:47 Világ

WSJE: a magyar miniszterelnök elutasítja Brüsszel "diktátumait"

A The Wall Street Journal című amerikai üzleti napilap európai kiadásának internetes változata a március 15-i állami rendezvényekről számolt be.

"A magyar miniszterelnök elutasítja Brüsszel 'diktátumait'" címmel blogbejegyzésben számolt be a The Wall Street Journal című amerikai üzleti napilap európai kiadásának internetes változata a március 15-i magyarországi rendezvényekről.

Orbán Viktor ünnepi beszédéből ismertette azokat a részeket, miszerint Magyarország, miként 1848-ban Bécstől, 1956-ban és 1989-ben pedig Moszkvától nem fogadott el diktátumokat, úgy azt sem fogja hagyni, hogy Brüsszelből, vagy máshonnan diktáljanak neki. Ugyancsak ismertette a miniszterelnök azon kijelentését, hogy egyetlen magyar sincs a nemzeti szocializmus vagy a kommunizmus kitalálói között, és hogy mindenkinek tisztelettel kell viseltetnie Magyarország és a magyarok iránt.

A blog szerzője megjegyezte, hogy jelenleg Magyarország tölti be az EU soros elnöki tisztét. Ezután rátért arra, hogy az Európai Bizottság "jelentős tényező a magyar politikai és gazdasági életben". Itt felidézte a médiatörvény módosítását, valamint azt, hogy Brüsszelben jogsértési eljárást indítottak Magyarország ellen a távközlési szektorra kivetett válságadó miatt. 

Magyarország azzal néz szembe, hogy az EU által megszabott határidőre le kell faragnia deficitjét, ellenkező esetben az unió "megvonhatja a támogatást a súlyosan eladósodott országtól, amely 2008-ban kénytelen volt kérni az EU és a Nemzetközi Valutaalap segítségét" - írta a WSJE, majd kitért arra: a március 1-jén bejelentett kormányzati lépések egyik célja az volt, hogy meggyőzzék az EU-t, Magyarország 2012 után is képes lesz 3 százalék alatt tartani a hiányt.

A lap blogírója szerint Orbán 20 ezer ember előtt beszélt. Kitért arra is, hogy az Origo hírportál azt írta, mintegy ötszázan 1500-2000 forintot kaptak azért, hogy a múzeum lépcsőjén álljanak és tapsoljanak. Ezután az írás áttért arra, hogy "eközben civilek tízezrei" - a kapcsolódó fénykép aláírása szerint "több mint 20 ezren" - tüntettek a sajtószabadság védelmében. (A legújabb hírek szerint az ünnepségen megcsonkítva szavalták el Petőfi Sándor "15-dik március, 1848" című költeményét.)

"A demonstráció, amelyet a Facebook közösségi portálon szerveztek, főleg olyanokat vonzott, akik úgy gondolják, hogy a médiatörvény még a parlament által elfogadott módosítások után is sérti a sajtó szabadságát" - írta a The Wall Streeet Journal Europe blogjának szerzője.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.