2011. január. 31. 19:52 MTI Utolsó frissítés: 2011. január. 31. 19:54 Világ

Az INA felfüggesztette a fúrási munkát, és kivonja dolgozóit Egyiptomból

Az INA olajvállalat felfüggesztette a fúrási munkát Egyiptomban, keddig kivonják munkavállalóik egy részét is az országból - közölte a horvát Banka üzleti havilap internetes kiadása hétfőn.

A részben magyar tulajdonban lévő horvát olajvállalat indoklása szerint a politikai instabilitás és a konfliktusos helyzet kényszerítette arra a céget, hogy felfüggessze a Sidi Rahman olajmezőn folyó fúrási munkálatokat. Dolgozóik egy részét már hétfőn, egy további csoportját kedden hozzák ki az országból, de arról nincs pontos információ, hogy hány munkavállalóról van szó.

A havilap felidézi, hogy a Sidi Rahman olajmező 50 százaléka az INA, a másik fele az RWE Dea társaság kezelésében van. Az INA 2007-ben kezdte meg itt a termelést, majd 2009 végén nyitotta meg második olajtermelő kútját.

Az INA 1994 óta rendelkezik koncessziós joggal Egyiptomban, az azóta eltelt időszakban mintegy 8 millió hordónyi olajat termelt ki a vállalat. Termelési szempontból az INA és a Mol Egyiptomot az egyéb nemzetközi területek közé sorolja Angolával, Kamerunnal, Namíbiával, Jemennel, Ománnal és Indiával együtt. A Mol a 2009-es éves jelentése szerint érdekeltsége Egyiptomban naponta 2.200 hordó olajat hozott a felszínre.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.