2010. december. 27. 13:35 MTI Utolsó frissítés: 2010. december. 27. 13:47 Világ

Gyanús küldeményeket találtak Rómában a görög nagykövetségen

Rendőrök és tűzszerészek lepték el hétfőn az olasz fővárosban, Rómában Görögország nagykövetségét azt követően, hogy gyanús küldeményeket találtak a képviseleten - közölte a rendőrség és a helyi sajtó.

A riasztás előzménye, hogy a múlt héten csütörtökön levélbomba robbant Svájc és Chile római nagykövetségén, a detonáció két embert megsebesített. Egy, a görög anarchistákkal kapcsolatban álló olasz anarchista csoport jelentkezett a küldemények feladójaként.

Nikola Coitisz, a római görög képviselet konzulja azt mondta, bizonyos, hogy levélbomba a küldemény. Az olasz csendőrség szóvivője közölte, hogy robbanóanyagot tartalmazott a görög nagykövetségen talált csomag. Hozzátette, a tűzszerészek szétszedik a szerkezetet, hogy megállapítsák a múlt hetihez hasonlóról van-e szó, vagy azt más készítette.

Athénban Grigorisz Delavekurasz külügyi szóvivő azt mondta, hogy római képviseletükön senki sem sérült meg, mert már korábban emelt szintű biztonsági intézkedéseket foganatosítottak. "A követséget kiürítették, a személyzet az épülettől távolabb gyűlt össze, hogy mindenkit számba vegyenek. A kérdés rendezése most az olasz rendőrök kezében van" - tette hozzá.

Korábban a Sky TG24 hírtelevízió úgy értesült, hogy gyanús csomagot találtak Venezuela nagykövetségén is. A rendőrség azonban azt közölte, hogy tévesnek bizonyultak azok a hírek, amelyek szerint Venezuela, Dánia és Monaco képviseletén is hasonló küldeményekre bukkantak volna.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.