2009. július. 08. 18:59 MTI Utolsó frissítés: 2009. július. 08. 19:01 Világ

Obama elnök népszerűsége most a legalacsonyabb

Barack Obama amerikai elnök népszerűsége a beiktatása óta a legalacsonyabb szintre, 61 százalékra csökkent - közölte a Gallup intézet szerdán.

Obama támogatottsága hivatalba lépésekor, januárban még 66, májusban pedig 62 százalékos volt. A Gallup rámutatott: az elnökről pozitív véleményt vallók száma a beiktatás óta nem csökkent jelentős mértékben, viszont zsugorodott azoknak az aránya, akiknek nincs véleményük Obamáról, a januári 19-ről 7 százalékra. Az Obama teljesítményével elégedetlenek hányada ezzel párhuzamosan 15-ről 32 százalékra nőtt - magyarázta az eredményt Frank Newport, a Gallup Poll főszerkesztője.

Egy másik, Ohio államban végzett felmérés a Gallupénál meredekebb népszerűség-csökkenést rögzített. Az elismert közvélemény-kutatásokat végző Quinnipiac Egyetem adatai szerint az elnök népszerűsége 13 százalékot zuhant 2 hónap alatt a szövetségi államban, amely az egyik legfontosabb úgynevezett ingadozó állam a választások idején.

A Quinnipiac kutatói szerint Obama munkáját május elején a megkérdezettek 62 százaléka ítélte pozitívnak, ez a mutató most lesüllyedt 49 százalékra. A tevékenységét negatívan szemlélők aránya a két hónappal korábbi 31-ről 44 százalékra növekedett. A Connecticut állambeli Quinnipiac Egyetem korábbi országos és állami felméréseiben mindig nagyobb népszerűséget regisztrált Obama esetében.

Ohióban a lakosság 46 százaléka helyesli Obama gazdasági működését, 48 százalék ellenzi. Májusban még 57 százalék helyeselte, és 36 százalék ellenezte. Peter Brown, a Quinnipiac közvélemény-kutatási intézetének igazgatóhelyettese rámutatott: Ohióban a legrosszabb a gazdasági helyzet az egész országban, és az ott élők talán Obamát okolják, amiért az általa ígért változás még mindig nem következett be.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.