2009. január. 04. 13:10 Utolsó frissítés: 2009. január. 04. 13:21 Világ

„A köztéren fogjuk Mahmud Abbászt felakasztani”

A Hamász kormány többtucat Fatah hívőt házi őrizetbe helyezett, attól tartva, hogy a rivális palesztin szervezet – kihasználva az izraeli benyomulást – megpróbálja magához ragadni a hatalmat a gázai övezetben. A Jerusalem Post értesülései szerint a Fatah vezetése utasította tagjait, álljanak készen a hatalom átvételére, amennyiben az izraeli hadsereg véget vet a Hamász uralmának az övezetben.


Fatah források arról tudósították az izraeli lapot, hogy a szombati hadművelet óta aktivistáik ellen a Hamász valóságos hajtóvadászatot folytat a gázai övezetben. Legalább 75 embert lábon lőttek, többeknek pedig kezüket törték, hogy - mint indokolták – „biztosak legyünk abban, hogy nem segítik Izraelt”. Lábon lőtték Wiisam Abu Jalhum-ot is,  aki állítólag örömét fejezte ki, hogy a Hamász célpontokat bombázzák az izraeliek.  „Megöljük őket, ha Izraelnek támogatást adnak kormányunk megdöntéséhez” –figyelmeztetett egy Hamász forrás. Hozzátette: "felkötjük Abbaszt és Dahlant [a Fatah biztonsági főnökét] a köztéren, ha izraeli tankokon akarnak bevonulni Gázába”

„A Hamász ideges, mert tudja, hogy közel a vég” – állította egy vezető Fatah tisztségviselő, megerősítve,  hogy a Hamász brutális kampányt folytat a Fatah ellen. A gázai börtönökben tartott, az izraeliekkel állítólag együttműködő 35 „kollaboránst” a Hamász kivégzett, attól tartva, hogy az előrenyomuló izraeli hadsereg kiszabadítja őket. Fahmi Zaarir, Fatah szóvivő szerint a kivégzettek között Fatah aktivisták is voltak, többek között Nasser Muhana, és Saher al-Silavi akik egyáltalán nem kollaboráltak Izraellel. "Szégyen, hogy a Hamász energiáját és fegyvereit palesztin testvérei ellen veti be, ahelyett, hogy Izrael ellen harcolna" – hangoztatta a szóvivő.

hvg.hu/Jerusalem Post

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.