2007. december. 11. 12:18 MTI Utolsó frissítés: 2007. december. 11. 19:00 Világ

Robbantás Algírban, ellentmondó hírek a halottak számáról

A hivatalos hírek szerint 22 halálos áldozata van a két robbanásnak az algériai fővárosban, és a detonációkban több tucatnyian megsebesültek. A korábbi jelentések 67 halottról szóltak.

 
Jazid Zehruni belügyminiszter megerősítette, hogy két autóba rejtett robbanószerkezet lépett működésbe reggel Algírban. Az egyik gépkocsit öngyilkos merénylő vezette. A második pokolgép az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának helyi képviselete előtt robbant fel - tette hozzá.
 
Az első pokolgép egy diákokat szállító busz közelében lépett működésbe a legfelsőbb bíróság épülete előtt. Mintegy tíz perc eltéréssel robbant fel a második robbanószerkezet a szomszédos Hydra negyedben, ahol az energiaügyi és a pénzügyminisztérium új székháza, számos hivatal, diplomáciai rezidencia található, és sok külföldi él.

Huszonkét halálos áldozatot követelt a keddi algériai kettős robbantásos merénylet - közölte Jazid Zerhuni algériai belügyminiszter; kórházi források és a polgári védelem illetékesei szerint viszont legalább kétszer ennyien vesztették életüket.

A belügyminiszter bejelentése szerint tizenketten vesztették életüket az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának helyi képviseleténél, s a két pokolgépes merényletben együttesen 177-en sebesültek meg.

Az algériai polgári védelmi hivatal illetékese a belügyminiszteri közlésnek ellentmondva - neve elhallgatását kérve - azt mondta, 45-en haltak meg. Az egyik algíri kórház orvosa ugyanakkor - aki azt mondta, kapcsolatban áll a merényletek helyszínéhez közel eső egészségügyi intézményekkel - közölte, legkevesebb 60-an vesztek oda. Az algériai egészségügyi minisztérium illetékesei előzőleg 67 halálos áldozatról számoltak be.

Hirdetés
hvg360 Horn Andrea 2025. január. 15. 19:50

Még viszi a szél a lángokat, hogyan lesz ebből olimpia Los Angelesben?

Még meg sem fékezték a pusztító tüzeket, el sem kezdődhetett az egyébként gigászi összegűre becsült károk felmérése, Los Angeles vezetésének már amiatt főhet a feje, hogyan tudja mindössze három és fél év múlva a nyári olimpiára érkező emberek millióit fogadni. Az egyébként is deficites költségvetésű városnak meg kell találnia az egyensúlyt abban, mennyit költ a természeti katasztrófa utáni helyreállításra, és mennyit az olimpiai felkészülésre. Nem könnyíti a helyzetét, hogy anyagi felelősséget vállalt arra az esetre, ha a 6,9 milliárd dollárosra becsült büdzsé túlszalad.