2007. augusztus. 19. 16:46 MTI Utolsó frissítés: 2007. augusztus. 19. 16:53 Világ

Videoüzenetet közöltek egy Afganisztánban elrabolt német nőtől

Életjelet adott magáról egy afganisztáni magántelevízióban vasárnap bemutatott videofelvételen egy német nő, akit előző nap raboltak el Kabul belvárosában.

A túsz, aki a képsorokon egy kis szobában ült a földön és haját fehér kendő fedte, Christina Barbara Maier néven mutatkozott be. Ezután felolvasott egy helyi - dari - nyelven írott levelet, miszerint jól érzi magát és elrablói nem fenyegetik, majd a túszejtők követelését tolmácsolva "ártatlan foglyok" szabadon engedését kérte.

A felvételen feltűnt egyik fogva tartója is, akinek arcát fehér turbán takarta, csak szemét lehetett látni. A tört angolsággal beszélő férfi arra buzdította az asszonyt, hogy angolul és dariul egyaránt mondja el az üzenetet.
Az emberrabló közölte, hogy nem a tálibokhoz tartoznak és csoportja, "egy speciális hálózat" afgán fogságban lévő tagjaik elengedését követeli. Hozzátette, hogy a rabok nevét később hozzák a kabuli kormány tudomására magán televíziókon keresztül. "Más követelésünk nincs" - szögezte le.

A túsz felolvasott üzenetében arra kérte a berlini kormányt, hogy tegyen meg mindent azonnali kiszabadulása érdekében. Azonosításképpen közölte férje és apósa nevét is, és megmutatta személyi okmányait a kamerának. A felvételt délutáni adását megszakítva sugárzó Tolo televízió nem közölte, hogyan jutott a videokazettához és azt sem tudni, mikor készült a felvétel. 

A 31 éves nőt, aki az Ora Internationale keresztény segélyszervezet munkatársaként dolgozott Afganisztánban, Kabul kellős közepéről hurcolták el szombaton egy étteremből. A videofelvételt egyelőre sem a német külügyminisztérium, sem az afgán kormány nem kívánta kommentálni.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.