2007. február. 05. 16:52 MTI Utolsó frissítés: 2007. február. 05. 17:55 Világ

Csak hat olasz stadion felel meg az előírásoknak

Az olasz Belügyminisztérium elemzése szerint hat élvonalbeli klub felel meg a biztonsági előírásoknak. A Giuseppe Pisanu korábbi belügyminiszter által megfogalmazott és jóváhagyott előírásokat Rómában, Torinóban, Genovában, Messinában, Palermóban és Sienában tartják be az elsőtől az utolsó pontig.

Videó
Felvételek a pénteki szicíliai rendbontásokról.
A "Pisanu-törvénynek" nevezett pályarendszabályok értelmében, csak olyan stadionban lehet élvonalbeli bajnokit rendezni, amelyben névre szólóak a jegyek, a nézőket pedig elektromos beléptető kapukon engedik be a lelátóra. A 10 ezer férőhelyesnél nagyobb stadionokban kötelező a belső videorendszer.

A milánói csapatok - Internazionale, AC Milan - hazai meccseinek otthont adó Giuseppe Meazza Stadionban és Parmában az üzemeltetők állítása szerint heteken belül befejeződik a belső megfigyelő rendszer kiépítése.

Az ügyészség megállapította, hogy a cataniai stadionban sem a bejáratnál, sem a mérkőzések alatt nem tudják a "Pisanu-törvény" előírásai szerint ellenőrizni a drukkereket. Cataniában robbant ki az a botrány pénteken, a Palermo elleni bajnoki találkozó alatt, illetve az után, melynek következtében egy rendőr életét vesztette.

Az olasz kormány azt szeretné, ha a jövőben csak olyan stadionba engednének be nézőket, melyek megfelelnek a "Pisanu-törvénynek", a többi létesítményben kizárólag zártkapus meccseket engedélyezne a kabinet.

Olaszország önállóan pályázik a 2012-es Európa-bajnokság megrendezésére, melynek lebonyolítási jogát Magyarország Horvátországgal, Ukrajna Lengyelországgal közösen szeretné megszerezni.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.