2006. szeptember. 21. 10:47 MTI Utolsó frissítés: 2006. szeptember. 21. 10:47 Világ

A szlovák politikus nem hazudik, csak elhallgat

Mi nem hazudunk - állítják rendre a szlovákiai politikai élet közszereplői, akiket a SME című napilap a magyar miniszterelnök, Gyurcsány Ferenc esete okán kérdezett.

Szlovákiában ilyesmi nem történhet meg - vonja le a következtetést a lap csütörtöki számában és megjegyzi, noha a szlovák politikusok gyakran vádolják meg egymást hazugsággal, önmagukról szólva mind azt mondják, hogy ők nem hazudnak.

"Én soha nem hazudok" - mondta Milan Urbáni, a Vladimír Meciar vezette kormányerő, a Néppárt-HZDS alelnöke. Azt is cáfolta, amit az egyik szlovák politikus egy évtizeddel ezelőtt mondott Meciarról, amely szerint "a hazugság számára munkaeszköz."

Milan Hort, a Mikulás Dzurinda vezette SDKÚ alelnöke sem emlékszik arra, hogy valaha hazudott volna. Pártja elnökét  Hort is megvédte: Dzurinda szerinte nem hazudott, amikor annak idején "jóhiszeműen" a bérek megkétszerezését ígérte a választóknak, a reformokba pedig azért nem tudott belevágni, mert akkor a baloldal volt a koalíciós partnere, a második kormányzása idején viszont már "kimondta az igazat", s a gazdaságot a népszerűtlen reformintézkedésekkel talpra is állította.

Bugár Béla, az Magyar Koalíció Pártjának elnöke úgy nyilatkozott, hogy "a keresztény ember soha nem hazudik"  és legfeljebb azt tartotta megengedhetőnek, hogy a politikus "taktikai okokból" esetenként valamit elhallgasson.

A lap ugyanitt korábbi idézetek gyűjteményét is közli, amelyek azt tanúsítják, hogy a szlovák közélet szereplői is gyakran vádolják meg egymást a nyilvánosság előtt hazudozással.

Hirdetés
Gazdaság hvg.hu 2024. december. 01. 07:00

És akkor Varga Mihály állást váltott, a hitelminősítő pedig beszólt a magyaroknak

Pénteken végre felszállt a fehér füst, Orbán Viktor Varga Mihályt választotta a jegybankelnöki posztra, miközben Matolcsy György máris azt jósolja, hogy az évtized két legjobb éve vár ránk. Még aznap este a Moody’s kemény kritikával illette a magyar gazdaságpolitikát. A kormány arra épít, hogy végre sikerül költekezésre bírni az óvatoskodó országot. Persze, csak úgy lehet többet költeni, ha van miből. A hároméves bérmegállapodás ezt segítené, feltéve, ha a lakhatási válság és az újabb inflációs hullám el nem viszi az egészet. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.