2006. július. 16. 17:08 MTI Utolsó frissítés: 2006. július. 16. 17:08 Világ

Oslo a legdrágább, Budapest a legolcsóbbak között van

Budapest csak a 93. legdrágább város a 130 metropoliszt vizsgáló legfrissebb felmérés szerint. A világ nagyvárosai közül Osloban a legköltségesebb az élet, míg Teheránban kell a legkevesebbet költeni.

Az Amerikai Egyesült Államok és Kanada Európához képest egyre drágább – állapította meg az Economist Intelligence Unit felmérése, amely azt vizsgálta, hogy mennyibe kerül az élet a világ nagyvárosaiban. Az erősebb dollárnak köszönhetően csökken az USA és Európa közti árkülönbség, és lassul az EU tagállamaiban az árnövekedés, de még így is az európai városok a legdrágábbak. A 130 várost vizsgáló tanulmányt évente kétszer készítik el, egy-egy helyen több város is osztozik.

A felmérés szerint Oslo a legdrágább város, míg New York 13 helyett „javított” egy korábbi felmérés eredményéhez képest. A húsz legdrágább közé észak-amerikai város nem került be, az USA metropolisza, New York is csak a 22-dik helyen végzett. A tíz legdrágább közül 7 európai, a többi ázsiai. Az atomvitába keveredett Irán fővárosa, Teherán a legolcsóbb a listán szereplő városok közül. Szöul bekerült az első tízbe, míg az eddig ott szereplő japán városok visszaestek. A legnagyobb mértékű változás Sao Paolo-ban volt, így a város 31 helyet ugrott előre a listán.

 1. Oslo (Norvégia)

 2. Tokió (Japán)

 3. Reykjavík (Izland)

 4. Párizs (Franciaország)

 5. Oszaka (Japán)

 6. Koppenhága (Dánia)

 7. London (Egyesült Királyság)

 8. Szöul (Dél-Korea)

 9.  Zürich (Svájc)

10. Helsinki (Finnország)

13. Bécs (Ausztria)

20. Brüsszel (Belgium)

22. Moszkva (Oroszország)

22. New York (USA)

67. Prága (Csehország)

67. Varsó (Lengyelország)

93. Budapest (Magyarország)

95. Pozsony (Szlovákia)

111. Belgrád (Szerbia)

126. Manila (Fülöp-szigetek)

127. Teherán (Irán)

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.