2005. július. 27. 14:58 MTI Utolsó frissítés: 2005. július. 27. 15:31 Világ

Anglia: Biztonsági riadót hirdettek a lutoni repülőtéren

Biztonsági riadót hirdettek a Londontól 50 kilométerre északra fekvő lutoni repülőtéren, a térségben légtérhasználati tilalmat is elrendeltek - közölte szerdán a BBC hírtelevízió. Luton mellett van a brit fővárost kiszolgáló öt nagy nemzetközi repülőtér egyike.

A terrorizmus elleni törvény alapján őrizetbe vett egy férfit a brit rendőrség szerdán a brit fővárostól északra fekvő lutoni repülőtéren. A rendőrség közlése szerint a férfit azelőtt tartóztatták fel, mielőtt felszállt volna a franciaországi Nimes-be tartó repülőjáratra. További részlet egyelőre nem ismeretes.

Előzőleg riadót rendeltek el Lutonban, amely a Londont kiszolgáló öt nagy nemzetközi repülőtér egyike. A bedfordshire-i rendőrség szóvivője elmondta, hogy rövid időre lezárták a repteret, s az érkező gépeket is más légikikötőbe irányították. A repülőtér a már bejelentett őrizetbe vétel óta ismét üzemel.

A lutoni eseményekkel szinte egy időben a brit rendőrség lezárta a forgalom elől és részlegesen kiürítette a londoni üzleti negyed egyik főutcáját, a Fleet Streetet is, miután gyanús csomagról kaptak bejelentést. A riasztást közép-európai idő szerint délután fél kettő körül kapták, s ennek nyomán a rendőrség egy 75 méteres szakaszon lezárta a Fleet Streetet, s a környéken kiürített több üzletet és lakóházat. A lezárt utcaszakaszon két üres emeletes autóbusz is vesztegelt.

A brit sajtó egykori bástyájaként számon tartott utca 165-ös számú irodaházába a tudósító szerint védősisakban és golyóálló mellényben ment be egy rendőr, s a helyszínre érkezett egy kutyás rendőrcsapat is. Közel fél órával később a rendőrség feloldotta zárlatot és a forgalom ismét elindult a Fleet Streeten. 

 
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.