Harmincnyolc halott, hétszáz sérült a londoni robbantásokban
Harmincnyolcan haltak a londoni merényletsorozatban, a sérültek száma eléri a hétszázat – közölte este a Scotland Yard.
Együttéreznek a londoniakkal. Gyászoló a varsói brit követségnél © AP |
A busz utasai közül egy további sérült éjszaka, a kórházban hunyt el.
Jack Straw brit külügyminiszter a nyolc vezető ipari hatalom (G8) csúcstalálkozójának skóciai helyszínén, Gleneaglesben azt mondta, hogy a támadássorozat "az al-Kaida (terrorhálózat) minden stílusjegyét magán viseli".
Tony Blair kormányfő, aki napközben Londonba utazott a skóciai kisvárosból, csütörtökön késő este visszatért Gleneaglesbe. Londonban csütörtökön félárbocra eresztették a brit lobogót az uralkodói rezidencián, a Buckingham-palotán. Diana hercegnő 1997-ben bekövetkezett halála óta ez most először fordult elő.
A Scotland Yard illetékese az MTI kérdésére, hogy tudnak-e magyar áldozatról vagy sérültről, csütörtök este azt mondta: a rendőrségnek még nincs hivatalos név- és állampolgársági listája a sérültekről és a halálos áldozatokról, és az elhunytak teljes körű halottkémi azonosításáig nem is lesz.
A rendőrség esti tájékoztatója szerint a legtöbben, huszonegyen a második robbanásban, város északi részén lévő King's Cross metróállomáson haltak meg, éppen ott, ahol 1987-ben, a londoni metró legsúlyosabb tűzesetében 37 utas vesztette életét.
Az első pokolgép, helyi idő szerint 8:51 órakor, a pénzügyi központ, a City keleti szélén lévő Liverpool Street állomás előtt, az alagútban robbant egy szerelvényen; itt hét utas halt meg. A harmadik robbanásban, amely az Edgware Road-i állomáson történt, szintén heten vesztették életüket. Itt olyan erejű volt a detonáció, hogy a felrobbantott szerelvény mellett álló két másik földalatti vonaton is voltak áldozatok.