2005. július. 07. 15:21 MTI Utolsó frissítés: 2005. július. 07. 16:21 Világ

A pápa, Bush és a G8 is elítélte a londoni terrortámadást

XVI. Benedek pápa "az emberiesség elleni barbár tetteknek" nevezte a londoni robbantásokat. George Bush, amerikai elnök szerint folytatódik a háború a terrorizmus ellen. Míg a G8 találkozó résztvevői éles hangú nyilatkozatban ítélték el a londoni merényleteket.

Cormac Murphy O'Connornak, Westminster római katolikus érsekének küldött táviratában kifejezésre juttatta, hogy mélységesen elszomorították a támadásokról szóló hírek, és hogy imádkozni fog az áldozatok családjaiért.
    
A skóciai Gleneaglesben, a G8 csúcsértekezlet helyszínén nyilatkozó George Bush amerikai elnök szerint a terrorizmus ellen vívott háború folytatódik. "Nem is lehetne élesebb a ellentét: egyfelől itt vannak azok az emberek (a G8 résztvevői), akik azon munkálkodnak, hogy csökkentsék a szegénységet, megfékezzék az AIDS terjedését és védjék a környezetet, míg a másik oldalon pedig azok állnak, akik ártatlan embereket ölnek meg" - jelentette ki Bush elnök.

Éles hangú nyilatkozatban ítélték el a G8 találkozó résztvevői a londoni merényleteket. A világ hét vezető ipari hatalmának és Oroszországnak az állam- és kormányfői barbár támadásnak nevezték a robbantásokat, leszögezve: "az erőszak nem változtathatja meg társadalmainkat, sem értékeinket". A nyolc államférfi hangot adott eltökéltségének, hogy szembeszállnak a terrorizmussal, és legyőzik azt.

Az összes résztvevő nevében szóló Tony Blair brit kormányfő kijelentette: a G8 csúcsértekezlet folytatódik, nem szakítják félbe a terrortámadások miatt. Blair a nyilatkozat felolvasása után a skóciai Gleneaglesből Londonba utazott, hogy a helyszínen tájékozódjon a számos halottat követelő merényletekről.
 

 

 

 


 


 

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.