2003. október. 20. 10:12 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Világ

Izraeli harci gépek lőttek egy állítólagos fegyvergyárat Gázában

F-16-os izraeli harci gépek rakétákkal lőttek hétfőn egy házat Gázában, mert izraeli értesülés szerint palesztin fegyvergyár működött az épületben. Eközben az izraeli hadsereg alakulatai nagyszabású akciót indítottak azoknak a palesztin fegyvereseknek a felkutatására, akik megöltek három izraeli katonát a ciszjordániai Ein-Jabrud faluban.

Legkevesebb hét személy, köztük egy gyermek és egy asszony sérült meg a gázai légi csapások következtében. A rakétákkal lőtt épület nagyrészt romba dőlt. Az első jelentések arról szóltak, hogy az Iszlám Dzsihád palesztin szervezet egyik vezetőjének, Abdullah Saminak a házát érte támadás. Az Iszlám Dzsihád azonban közölte, hogy nem Sami otthonát találták el, hanem egy 200 méterrel távolabb álló, épülőfélben levő házat.
Az Iszlám Dzsihád szóvivője szerint Saminak nem történt baja. Ő és családja állítólag már régebben elhagyta otthonát, mert számolt az izraeli légicsapás eshetőségével. Az izraeli hadsereg kevéssel később kiadott közleménye szerint nincs szó a cél elhibázásáról, hiszen eleve nem Sami háza volt a célpont, hanem egy palesztin fegyvergyárként használt épület.
Közben az izraeli hadsereg kijárási tilalmat rendelt el, és nagyszabású keresőakciót indított a Jordán folyó nyugati partján, a Rámalláh közelében fekvő Ein-Jabrud faluban azoknak a palesztin fegyvereseknek a kézre kerítésére, akik rajtaütöttek vasárnap este egy izraeli katonai járőrosztagon. A támadás végrehajtójaként a Jasszer Arafat palesztin elnök Fatah szervezetéhez kötődő al-Aksza Mártírjainak Brigádjai jelentkezett. (MTI)
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.