Nyüzsi nyüzsi 2011. december. 12. 21:28

Kíváncsi hogyan zongorázik az LMP frakcióvezetője?

Emlékeztetőül: év elején Schiff a Washington Postban megkérdőjelezte, hogy Magyarország méltó az EU soros elnöki...

Emlékeztetőül: év elején Schiff a Washington Postban megkérdőjelezte, hogy Magyarország méltó az EU soros elnöki posztját betölteni, mert a hazánkból érkező hírek „valóban aggasztóak. A toleranciaszint rendkívül alacsony. Rasszizmus, romák diszkriminálása, antiszemitizmus, idegengyűlölet, sovinizmus és reakciós naocianlizmus - ezek a tünetek nagyon riasztóak”.

Ezt követően nekitámadt a jobboldali média, Bayer Zsolt egészen odáig ment, hogy a baj az, hogy a különítményesek trehány munkát végeztek annak idején Orgoványnál, és Schiff-féléket nem sikerült mind beásni nyakig az erdőben. De a mérsékeltebb megszólalók is helytelenítették a külföldi mószerolást.

Ezek után meglepetés, hogy a kiegyensúlyozottságáról nem éppen híres közmédiában másfajta húrokat pengetnek, illetve billentyűket ütögetnek.

A főszereplő ezúttal is Schiff, a helyszín ezúttal is az Egyesült Államok, a közvetítő ezúttal is egy amerikai lap. A The New York Times még október végén lelkendező kritikát közölt a Carnegie Hallban föllépő zongorista játékáról. A tudósítást átvette az MTV is, majd fölkerült az archívumba „Schiff András zongoraestjét méltatta a NYT” címmel. Korrekt. Van azonban egy apró bökkenő: az archívum oldalán egészen ma délutánig (amikor is valaki fölhívta a figyelmünket rá) a következő kép fogadta a látogatót:

Gondoljuk, fölösleges elmondani, hogy a fotón Schiffer András LMP-s politikus látható, akinek ilyen irányú művészi tevékenységéről mindeddig nem tudtunk.

 

Itt is szeretnénk fölhívni a figyelmüket, hogy kövessék a Nyüzsit a Facebookon is, ott nem fordulnak elő ilyesmik.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.