10,6 milliárd dollárért lett a GE-é az Alstom energiapiaci üzletágát.

A GE ma jelentette be, hogy lezárta az Alstom erőművi (Power and Grid) üzletágának akvizícióját. A tranzakció lezárására azt követően került sor, hogy az ügylet több mint 20 országban és régióban – egyebek  között az Európai Unióban, az Egyesült Államokban, Kínában, Indiában, Japánban és Brazíliában is – megkapta a felügyeleti hatóságok jóváhagyását. Az Alstom energiaipari üzletágának megszerzése a GE történetének eddigi legnagyobb ipari akvizíciója.

Ed Collier / Awea

A GE még 2014-ben állapodott meg az Alstommal arról, hogy 12,35 milliárd euró vételárért megvásárolja annak energiaipari üzletágát. A korrigált vételár végül 9,7 milliárd euró (kb. 10,6 milliárd USD) lett. A korrekciók az alábbi tételeket tartalmazzák: a 2014-ben létrehozott közös vállalatok (a megújuló energiák, az áramelosztó berendezések és a nukleáris energia területén), az ügylet szerkezetében tett változtatások, jogorvoslattal kapcsolat árkiigazítások, lezáráskori nettó pénzeszközök, valamint az árfolyam-ingadozás hatásai. A GE várakozásai szerint az ügylet 2016-ban mintegy 0,05–0,08 USD, 2018-ra pedig akár 0,15–0,20 USD egy részvényre eső nyereséget hozhat.

Ezzel együtt pedig a GE mintegy 800 millió USD-ért eladta vasúti jelzőberendezéseket gyártó üzletágát az Alstomnak.

Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, iratkozzon fel hírlevelünkre!

hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.