2006. szeptember. 21. 16:04 MTI Utolsó frissítés: 2006. szeptember. 21. 19:41 Választás 2006

Fodor: aki más rendszert akar, az diktatúrát akar

Nyílt levelet intézett a Fidesz frakcióvezetőjéhez Fodor Gábor, az SZDSZ ügyvivője azzal kapcsolatban, hogy fideszes országgyűlési képviselők csatlakoztak a Kossuth téren tüntetőkhöz.

"Frakciótársaid közül most egyre többen csatlakoznak egy, az alkotmány egészét megkérdőjelező mozgalomhoz, az utcán akarnak alkotmányt módosítani, és politikai alibit biztosítanak az országot elborító, sosem látott erőszakhullámot szervező és dicsőítő garázdáknak. Kérlek, adj egyértelmű választ: a Fidesz-frakciót képviselik-e az említett konzervatív politikusok, és ha nem, lesz-e bármilyen következménye magatartásuknak" – kérdezi Fodor Gábor Navracsics Tibortól.

Az SZDSZ ügyvivője az elmúlt éjszakák eseményei miatti megdöbbenése mellett értetlenségét fejezi ki amiatt, hogy a Fidesz országgyűlési képviselői, Wittner Mária, Horváth János és Jakab István a Kossuth téren csatlakoztak, sőt, Wittner Mária személyében élére álltak egy olyan mozgalomnak, mely a hatályos alkotmánnyal radikálisan szembehelyezkedik.

Ezek a képviselők, írja Fodor Gábor több alkotmány- és törvényellenes törekvést is erősítenek részvételükkel (adófizetés megtagadása, királyság visszaállítása, kormányváltás népfelkeléssel” stb.). Képviselőtársad, Horváth János már egyenesen úgy fogalmazott: ha az Országgyűlés nem képes a miniszterelnököt eltávolítani, akkor "más módszernek is helye van". Milyen más „módszereket” fogad el a Fidesz-frakció - kérdezi Fodor Gábor.

Azzal kapcsolatban, hogy a Kossuth téri tüntetők péntek délután hat órára alkotmányozó nemzetgyűlést” hirdettek a Parlament elé, Fodor Gábor emlékeztet arra, hogy "a rendszerváltás idején Kis Jánossal, Antall Józseffel és Orbán Viktorral együtt azért küzdöttünk az Ellenzéki Kerekasztal résztvevőiként, hogy demokratikus alkotmányunk legyen. A köztársaság alkotmányára büszkék lehetünk, meg kell védenünk minden támadástól. Ha valaki más rendszert akar a demokrácia helyett, az a diktatúrát akarja visszaállítani".

Mi a véleményed arról, hogy a vonatkozó alkotmányos szabályok betartása helyett frakciód tagjai a Magyar Nemzeti Bizottság 2006 nevű szervezetre bíznák a Magyar Köztársaság Alkotmányának hatályon kívül helyezését, újrafogalmazását? Frakcióvezetőként felhívod-e képviselőtársaid a törvények betartására, lesz-e következménye magatartásuknak - kérdezi Navracsics Tibortól az SZDSZ ügyvivője.

Navracsics Tibor válaszlevelében azt írta, hogy megkérdezte Wittner Máriát, Horváth Jánost és Jakab Istvánt, hogy valóban csatlakoztak-e a Magyar Nemzeti Bizottság 2006 nevű szervezethez, amely egy alkotmányozó nemzetgyűlés összehívását tűzte ki célul, de mindhárman határozottan tagadták a Fodor Gábor levelében  állítottakat. Wittner Mária azt is kijelentette, hogy nem állt élére semmilyen mozgalomnak.
 
"Úgy gondolom, számodra, mint demokratikus Magyarország elkötelezett híve számára is megnyugtató, hogy az 1947-es nemzetgyűlés tagja, ill. az 1956-os forradalom egyik hőse továbbra is a polgári demokrácia alapelveit tiszteletben tartva, élve az alkotmányban minden magyar állampolgár számára biztosított szabadságjogokkal, részt vesz a Gyurcsány Ferenc hazugságai ellen kirobbant demonstrációkon" – írja a Fidesz frakcióvezetője Fodor Gábornak.
Bizonyára Fodor Gábor is egyetért a köztársasági elnök értékelésével, miszerint morális válság van Magyarországon, melyet Gyurcsány Ferenc robbantott ki  – teszi hozzá Navracsics. Mint a parlamenti többséghez tartozó képviselő, kérem a segítségedet abban, hogy ez a morális válság minél hamarabb megoldódjon, és Gyurcsány Ferenc, aki a magyar politika nemkívánatos személyévé vált, távozzon a magyar közéletből – fordult a fideszes politikus Fodor Gáborhoz.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.