Tech techline.hu 2011. november. 24. 12:30

Tipp: Photo Stream beállítása az Aperture-ban

Az Apple iCloud szolgáltatásának egyik alkotóeleme a Photo Stream, amelynek segítségével kényelmesen...

Az Apple iCloud szolgáltatásának egyik alkotóeleme a Photo Stream, amelynek segítségével kényelmesen szinkronizálhatjuk fotóinkat az eszközeink között. Ha például készítünk egy fotót az iPhone-nal, az rögtön megjelenik az iPaden és a számítógépünkön (PC és Mac) is, miután az iPhone wifi kapcsolaton keresztül feltöltötte azt a felhőbe. De ugyanígy a számítógépre másolt fotók, képek is rögtön mehetnek az iPhone-ra, a Photo Streamen keresztül.
OS X alatt nem csak az iPhoto, hanem akár az Aperture is rávehető arra, hogy összedolgozzon az iClouddal. A legutóbbi Aperture frissítés letöltése után a programban azonnal rendelkezésünkre áll a Photo Stream gyűjtemény a Library részben. A szinkronizálás bekapcsolásához nyissuk meg az Aperture/Preferences… menüpontot, majd ott válasszuk a Photo Stream ikont és azon belül kapcsoljuk be az Enable Photo Stream opciót. Ezen felül még két kapcsolót látunk. Az Automatic import opció bekapcsolásával (alapértelmezett) a program folyamatosan figyeli az új tartalmakat és azonnal letölti azokat a szerverről a gépünkre.
Az Automatic Uplodad alapértelmezésben ki van kapcsolva, ami sok esetben praktikus. Ha bekapcsoljuk, ennek hatására minden az Aperture-ba importált fotó automatikusan feltöltésre kerül a Photo Streambe is.
Mivel az iCloudon a képeket csak átmenetileg tudjuk tárolni (maximum 30 napig marad fent egy-egy képfájl), jól jöhet, hogy az Aperture rendszeresen offline másolatot készít a Photo Streamben található képekről és ezeket külön projectként menti, az adott hónap nevével.

Korábbi tippünkből az is kiderül, miként törölhetjük az iCloudon tárolt fotókat a szerverről, ha erre lenne szükségünk.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.