Tech techline.hu 2012. február. 03. 05:00

Tervezzünk saját tárgyakat 3D-s nyomtatáshoz, egyszerűen [videó]

A 3D nyomtatás úgy tűnik, egyre jobban terjed.

A 3D nyomtatás úgy tűnik, egyre jobban terjed. Ha valaki otthonra még nem akar beruházni ilyen készülékbe, az interneten is talál rengeteg olyan szolgáltatást, amelyek a beküldött 3D-s objektumokból elkészítik a kézzel fogható tárgyakat. A gond csak az, hogy nem mindenkinek van a gépén 3D-s modellező szoftver, s nem is mindenki látja át az esetleg ingyenes (pl. Blender), de nem egyszerűen használható 3D alkalmazásokat.
Mit nyomtassunk akkor 3D-ben? Aki Minecraft megszállott, annak mondjuk nem rossz megoldás a korábban bemutatott lehetőség, amelynek segítségével a Minecraftban készített objektumokból varázsolhatunk kézzel fogható tárgyakat, de aki inkább mást tervezne, annak jobb választás lehet a Tinkercad. Ennek az online 3D-s modellezőnek a használatát gyakorlatilag bárki könnyen elsajátíthatja, a felületét ugyanis direkt úgy alakították ki, hogy a kezdők is átlássák a lehetőségeket (persze nincs is sok, de nem is ez a lényege). Sőt, van egy kis "tutorial" anyag, amelyen egy előre megtervezett, félkész modellt kell összeraknunk. Ha ez megvan, nekiláthatunk a saját tárgyak tervezésének. Ha pedig mindennel elkészültünk, több - külföldi - online szolgáltatást is választhatunk, amelyekhez feltöltve a modellt, megrendelhetjük a polcra tehető tárgyat. Sőt, arra is van lehetőség, hogy letöltsük a modellt SLT formátumban és egy általunk kiválasztott másik szolgáltatónál kérjük annak "nyomtatását". Mindehhez nem kell semmit telepítenünk, hiszen a Tinkercad használatához mindössze egy böngészőre és internetre van szükség! A gyártás persze már pénzbe kerül...

 

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.