Tech techline.hu 2012. május. 10. 13:00

Kipróbáltuk: Huawei Ascend Y 200 - olcsó és villámgyors

Az ember az olcsó okostelefonoktól általában szenvedéssel teli használatot vár, ha pedig kínai gyártótól származik...

Az ember az olcsó okostelefonoktól általában szenvedéssel teli használatot vár, ha pedig kínai gyártótól származik a készülék, fokozódik ez az érzés. Éppen ezért hálásak lehetünk Huawei-nek, hogy megalkotta a Huawei Ascend Y 200 névre keresztelt, belépő szintű, androidos mobilt, amely képes megtörni az efféle előítéleteket.

Kívülről átlagos, letisztult formavilágú telefon. A gombok számát illetően is visszafogott, mindössze a hangerőszabályzók vannak oldalt és a ki- illetve bekapcsoló gomb felül. Utóbbi mellett találjuk a füles csatlakozót is. Alulra egy Micro USB csatlakozó került, hátul pedig egy 3,2 megapixeles kamera található. Dacára annak, hogy könnyű műanyag az egész, mégis teljesen korrekt az összerakása, a hátlap pedig enyhén gumírozott és redőzött tapintású, így nem csúszik ki az ember kezéből a készülék.

Az előlapon egy 3,5"-os érintőképernyőt találunk, alatta az Android három alap gombjával (érintésérzékeny gombok). A kijelző képminősége nem kiemelkedő, de jónak mondható, a felbontása viszont csak 480x320 pixel. Ez ma már nem számít soknak, de annak, aki csak most ismerkedik az okostelefonokkal, elsőre megteszi. Erős napsütésben viszont nem látható túl jól, mi történik a képernyőn.

Gyenge, mégis villámgyors
A készülék hardveresen nem számít erősnek. A fentebb már említett alacsony felbontású érintőképernyőn kívül egy 800 Mhz-es processzort kapunk, 256 MB RAM társaságában, ami szintén nem sok. A tárolókapacitást Micro SD kártyával bővíthetjük. Szerencsére azért a ma már alapnak számító Bluetooth 2.1 és 802.11n-es wifi, a GPS és a gyorsulásmérő bekerült a készülékbe.

A fentiek alapján tényleg azt gondolná az ember, hogy ez valamilyen használhatatlan cucc, de ez tévedés! A Huawei Ascend Y 200 ugyanis meglepően gyors! Nem csak ahhoz képest, hogy milyen gyenge hardver, hanem összességében, már készülékekhez hasonlítva is. Az Android 2.3-as, a Huawei által kicsit átalakított felületével villámgyorsan használható a kis készüléken. Ebbe a felület (amely amúgy tele van aggatva látványos animációkkal) működését éppúgy beleértjük, mint mondjuk a böngészést. Elképesztő, mit ki nem hoztak ebből a hardverből!

Az érintőképernyő mindenre azonnal reagál, nekünk a használat során egyedül a szoftveres billentyűzet nem jött be, azon valahogy folyamatosan melléütöttünk, de lehet, hogy csak túlságosan hozzászoktunk már az Android 4.0 és az iOS kényelmesebb billentyűzetéhez.

Multimédia és kamera
A Huawei Ascend Y 200 a gyorsasága mellett azzal is kiemelkedik az olcsó kategóriában, hogy itt megtaláljuk a rádió használat (RDS) lehetőségét is. Ezen felül a szokásos alap androidos alkalmazásokat kapjuk: zenelejátszó, galéria, kalkulátor, naptár, böngésző, Google alkalmazások stb. Természetesen van Google Play is, így a szegényes szoftver kínálaton pillanatok alatt változtathatunk, újabbak letöltésével.

Egy belépőszintű készülékben a 3,2 megapixelek kamera talán még nem is lenne olyan nagy ügy, de az a helyzet, hogy ennél a készüléknél ez az egyetlen dolog, amiben a Huawei nagyon mellényúlt. A fényképek és a videó minősége ugyanis sok kívánnivalót hagy maga után.

Ettől függetlenül ha éppen nincs más, megteszi, de sajnos a gyengébb mobil kamerák sorába tartozik.

Dacára a gyengécske hardvernek, a Huawei Ascend Y 200 nálunk nagyon jól vizsgázott. Ha valakinek egy olcsó, androidos okostelefonra van szüksége, hogy bárhol elérje az internetet, a leveleit, a közösségi oldalakat, néha játsszon az egyszerűbb mobil játékokkal (Angry Bird gond nélkül megy rajta :)), annak érdemes kezébe venni valamelyik szolgáltatónál ezt a készüléket, és kicsit kipróbálni! Gyors, mint a villám! A telefon itthon többek között a T-mobile-nál kapható. Csodát persze nem kell várni tőle, de első okostelefonnak - a maga 20 ezer forint körüli árával - tökéletesen megteszi!

 

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.