Tech techline.hu 2012. február. 07. 15:30

Így lehet együtt kéznél a kereső, a jegyzetfüzet és a számológép

Jó, ha az íróasztalunkon a kezünk ügyében van egy jegyzettömb és egy hagyományos kalkulátor, és persze nincs ez...

Jó, ha az íróasztalunkon a kezünk ügyében van egy jegyzettömb és egy hagyományos kalkulátor, és persze nincs ez másképp a számítógépnél sem. Szerencsére az operációs rendszerek fejlesztői is gondoltak erre, így például a Windowsba eleve tettek jegyzetelési és számolgatási lehetőséget a Tartozékok (Accessories) közé. Persze ha mondjuk böngészgetés közben jut eszünkbe hirtelen feljegyezni vagy kiszámolni valamit, akkor elég nehézkes előszedni ezeket a segédeszközöket.

Egy ügyes Chrome-kiegészítő, a Dashboard for Chrome segít úrra lenni ezen a gondon, s együtt kínálja fel a jegyzettömböt a számológéppel, mi több, megfejeli a legnépszerűbb keresőmotorokkal, illetve kiterjesztett keresési funkciókkal (külön kereshetünk videókra, képekre, térképekre stb.). Mindehhez pedig még autosave funkciót is kínál.

A kiegészítő letöltése és települése után bármilyen weboldalon járunk, csak kattintsunk a felső kis ikonjára, és máris megjelenik a kereső-jegyzettömb-számológép hármasa. A jegyzetfüzet egy angol nyelvű használati útmutatóval nyílik meg, s ha ezt elolvastuk, törölhetjük is (dupla kattintás), hogy azután, a szó szoros értelmében, tiszta lappal indulhassunk. Ide írhatjuk jegyzeteinket, például bemásolhatunk egy-egy ígéretes URL-t, és ha a mellette lévő számológépre állunk az egérrel, azonnal számolhatunk is, akár számítógépünk numerikus billentyűit használva.

Ha már nincs szükségünk e remek hármasra, kattintsunk a képernyő tetszőleges részére. Később, ha újra előhívjuk a „dashboardot” ott lesz korábbi jegyzetünk, amelyet, mint említettük, dupla kattintással törölhetünk.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.