Tech techline.hu 2011. december. 05. 07:55

Idén is sokat nyerhetnek a kkv-k az Invitel pályázatán

Az InnoMax Díj hagyományteremtő jelleggel jött létre.

Az InnoMax Díj hagyományteremtő jelleggel jött létre. Az Invitel célja, hogy a hazai kkv-szektor szakértő, tele- és infokommunikációs partnereként felhívja a figyelmet a körülöttünk működő – nehéz piaci szituációkban is helytálló – valóban kreatív, innovatív cégekre. Másképpen fogalmazva: teret és lehetőséget kíván adni a fejlődni képes vállalatoknak, hogy megmutassák magukat a szélesebb közvéleménynek és persze, hogy nyerjenek.

Az InnoMax Díjra kis- és középvállalatok nevezhetnek megvalósult ötletekkel, a hatékonyságot javító innovációkkal, üzleti fejlesztésekkel, de nem csak szolgáltatás-, vagy termékfejlesztéssel lehet pályázni, a lényeg az üzleti innováció. Így például termelési, logisztikai, illetve akár HR-területről is érdemes nevezni.

„Az InnoMax Díjjal az Invitel támogatni és ösztönözni szeretné az innovatív kis- és középvállalatokat, hogy merjenek új dolgokat létrehozni, új irányokba elindulni, hogy példát mutatva teremtsenek biztos alapot az innovatív gondolkodás elterjedésének. Az ország versenyképessége is múlik azon, hogy miként teljesítenek majd ezek a cégek a következő években” – fogalmazott Zsembery György az Invitel vezérigazgató-helyettese, aki egyben az InnoMax Díj zsűrijének elnöke is.

A szervezők további célja, hogy az üzleti maximalizmus, az innováció megkapja azt a kiemelt figyelmet, amit megérdemel – és amiről a gazdasági válság, a visszaesés miatt ritkábban esik szó mostanában. A verseny arra is lehetőséget ad, hogy a tehetséges vállalkozások egy kicsit másképpen is megmutatkozzanak. Bemutassák azt, amire büszkék, amit maguk erejéből, tehetségéből hoztak létre.

Miért éppen a kkv-k?

Az Invitel választása azért esett a kis- és középvállalkozásokra, mert egyrészt ügyfélkörének is jelentős részét teszi ki ez a szektor – és ez is hozzájárult a cég sikeréhez –, másrészt ezek a cégek nem elhanyagolható mértékben, nagyságrendileg 45 százalékkal járulnak hozzá a hazai GDP-hez, így tehát jelentős a gazdaságban betöltött szerepük is. A korábbi felhívásokra a résztvevők körülbelül fele az informatika területéről érkezett, de mellettük a gazdaság szinte valamennyi szegmenséből nyújtottak be pályázatot, vagyis igen széles volt a skála.

InnoMax Díjasok: Elit kör

Az előző két év nyertesei között vannak olyan cégek, akik számára az innováció üzleti kérdés, mert ilyen iparágban dolgoznak, ebből élnek. Ilyen például a Hedz Magyarország Kft., amely iziSHOP, mTicket és eTicket rendszerével pályázott két éve. De ugyanígy az első InnoMax-on nyert díjat a 3D-s televíziózásban élen járó iPONT International Kft. vagy az Opten Informatikai Kft. is. Ez utóbbi vállalat professzionális cég-adatbáziskezelő rendszerével érdemelte ki az elismerést.

A tavalyi évben az InnoMax zsűrije díjazta a GISDATA Kft. pályázatát, a cég egy térkép alapú internetes kereső motort (GISearch) fejlesztett. De díjat nyert a NetLock is eGyűlés alkalmazásával, melyen keresztül oly módon tarthatunk hiteles és biztonságos virtuális taggyűlést, vagy megbeszélést, hogy annak eredménye (pl. jegyzőkönyv, határozat) bárhol, így – többek között – cégbíróság előtt is felhasználható. A legnagyobbak között, legalábbis méretben, azaz a 70-250 fős vállalati kategóriában a NEXON lett a győztes. A vállalat a dolgozók elégedettségét növelő, dolgozói portál funkcióval is rendelkező humánerőforrás- és vállalatirányítási menedzsment megoldást fejlesztett, amely felhőszolgáltatásként is elérhető, így – mivel kezdő beruházást nem igényel – kevésbé tőkeerős KKV-k számára is előnyös.

Az InnoMax azonban nemcsak az informatikai piac innovátorairól szól, a Medicover Zrt. például a gyógyítást segítő, az orvos-beteg kommunikációt hatékonyabbá tevő rendszer fejlesztésével nyert különdíjat. A tavalyi évben pedig egy kertészettel foglalkozó kisvállalkozás, az Mg Park nyerte el a Kürt Zrt. különdíját, aki azt mutatta be, hogyan használja az internetet az üzletszerzésben.

Fiatal tehetségek versenye: InnoApps

A tavalyi év kedvező tapasztalatai alapján ismét lesz InnoApps pályázat is azaz, a középiskolás, illetve a felsőoktatásban tanuló „applikációfejlesztők” versenye. Két kategóriában nevezhetnek a fiatalok: az üzlethez, munkához kötődő „komolyabb” témájú fejlesztésekkel a „Ne szórakozz!” kategóriában, a „könnyedebb” hangvételű fejlesztésekkel pedig a „Szórakozz!” kategóriában lehet pályázni. „Az Invitel számára fontos, hogy a legtehetségesebb fiatal „fejlesztők” is teret kapjanak tehetségük megmutatásához, és persze forrást további ötleteik megvalósításához. Az idei év újdonsága, hogy az Invitel a középiskolások számára is megnyitja a pályázati lehetőséget.

A tavalyi évben, a „Szórakozz!” kategóriában Kátai Imre József nyert díjat pályázatával, amellyel mozgó, interaktív háttérképet varázsolhatunk régen hallgatott albumaink felidézéséhez. A „Ne szórakozz!” kategória érdekessége, hogy nyertesét, Huszár Csabát szerződtette egy közös projektre az InnoMax Díjas térinformatikával foglalkozó GISDATA.

Versenyből klub

Az InnoMax pályázat idei, második eredményhirdetésén merült fel az egyik pályázóban, hogy jó lenne, ha a résztvevők nem csak egy-egy ilyen alkalommal, hanem gyakrabban, a két pályázati időszak között is találkozhatnának egymással, így is tanulva egymástól. Így született meg az InnoMax Klub ötlete. „Ezeken a reggeliken elhangzó rövid előadásokkal azt szeretnénk elérni, hogy olyan tippeket és ötleteket kapjanak a résztvevők, amit saját vállalkozásuk fejlesztésében is felhasználhatnak” – mondta Zsembery György.

Hogyan lehet pályázni az InnoMax Díjra?

Az innovatív kis- és középvállalatok versenyére 2011. november 28-tól 2012. február 21-ig lehet nevezni: fel kell keresni ezt az oldalt, majd a Nevezésre kattintva ki kell tölteni a rövid pályázati űrlapot.

Hirdetés