Ezen a héten mutattunk egy oldalt, amely segít kiválasztani a számunkra legjobb okostelefont, egy bookmarkletet...
Ezen a héten mutattunk egy oldalt, amely segít kiválasztani a számunkra legjobb okostelefont, egy bookmarkletet, amelynek segítségével bármilyen weboldalból e-bookot készíthetünk, és egy online órát, amely a hagyományos számlap helyett a Google Earth műholdfelvételeivel mutatja az időt.
Találjuk meg a nekünk megfelelő okostelefont, néhány kattintással
Az utóbbi időben finoman szólva is megugrott a választék, ha éppen okostelefonra áhítozunk. A megjelenő modellek olykor csak a dizájnban és minimális jellemzőkben különböznek, ám ettől még lényeges eltérés lehet például az árukban. A geekaphone.com oldalon pillanatok alatt megtudhatjuk, hogy melyik modell felel meg leginkább az elvárásainknak.
Tovább a cikkhez >>>
Weboldalból e-book, egy kattintással
Sokszor előfordul, hogy olyan tartalmakat találunk az interneten, amelyek túl hosszúak ahhoz, hogy egy böngészőben gyorsan átfussunk rajtuk. Jó lenne ezeket később, kényelmes körülmények között elolvasni, például egy e-book-olvasó segítségével. Ehhez azonban előbb ilyen formátumra kell alakítani az adott weboldalt. Ezt egyetlen kattintással is megtehetjük, ha elhelyezzük a böngészőnk könyvjelző sávjában a dotEPUB bookmarkletet.
Tovább a cikkhez >>>
A 10 legjobb ajándék iPhone tulajdonosoknak
Bár karácsony még messze van, azért lassan nem árt kezdeni a tervezgetést... Egy iPhone tulajdonos megajándékozása az egyik legegyszerűbb és leghálásabb feladat! Nincs más dolgunk, mint vásárolni valami „kütyüt” a célszemély kedvenc telefonjához.
Tovább a cikkhez >>>
Remek tippek, hogy minél tovább bírja hálózatfüggetlenül a notebookja
A hordozható számítógépek használhatóságának egyik sarkalatos kérdése, hogy meddig bírják szusszal távol az elektromos hálózattól. Az újabb készülékek már sok órányi hálózatfüggetlen működést ígérnek, azonban mi is tehetünk ezért a függetlenségért. Összegyűjtöttünk néhány tippet, amelyek bevetésével tovább fogja bírni a notebookunk.
Tovább a cikkhez >>>
Lion tipp: különleges Launchpad effektek, egy mozdulattal, telepítés nélkül
A Launchpad egy praktikus megoldás az alkalmazások indításához az OS X Lionban, még akkor is, ha akadnak bosszantó hiányosságai (például az alkalmazások elrejtésének lehetősége jól jönne, bár segédprogramokkal megoldható most is). A Launchpad alapból elmossa a háttérképet amikor aktiváljuk, hogy jobban lássuk az ikonokat. Ám a rendszerben ezt az effektet egy mozdulattal megváltoztathatjuk.
Tovább a cikkhez >>>
Ilyennek képzelik magukat, és így látják egymást az okostelefon-tulajdonosok
Ahogy egyre népszerűbbekké és elterjedtebbekké válnak az okostelefonok, úgy alakulnak ki „kasztok”, nálunk főleg iPhone-osok és androidosok vannak, míg például az Egyesült Királyságban a blackberrysek sincsenek kevesen. Ezeknek a kasztoknak megingathatatlan véleményük van magukról és persze – az általában lenézett – többiekről.
Tovább a cikkhez >>>
iOS 5 tipp: Saját rövidítések készítése [keyboard shortcuts]
Az iOS 5-ben lehetőségünk van rá, hogy saját rövidítésekkel bővítsük a rendszert, így később a gyakran használt "fordulatokat" nem kell újra és újra beírnunk, elég begépelni annak rövidítését, a rendszer pedig azonnal felajánlja, hogy lecseréli azt a teljes szövegre, kifejezésre.
Tovább a cikkhez >>>
Lenyűgöző online rajzprogram, rengeteg sablonnal és effekttel
Ha Chrome böngészőt használunk, egy remek online rajzprogramot is igénybe vehetünk, teljesen ingyen. Az ImageBot a Chrome Web Store-ból telepíthető a Chrome-ba és elsősorban a kezdőket célozza, bár némelyik funkciónak hasznát vehetik a profik is, ha éppen nincs kéznél más rajzprogram.
Tovább a cikkhez >>>
Zseniális ötlet: "élő" óra Google Earth alapokon [videóval]
Látványos órákból meglehetősen sok van Windowsra, OS X-re és Linuxra egyaránt. Van, amelyik widgetként használható, akad, amelyiket kitehetjük a Desktop hátterének, de az alábbihoz hasonlót nem nagyon találni. A Google Earth Clock a böngészőben jeleníthető meg (használatához szükséges a Google Earth böngésző plug-in) és a hagyományos számlap, vagy digitális óra helyett a népszerű 3D-s földgömb műholdfelvételeinek segítségével mutatja a pontos időt.
Tovább a cikkhez >>>
Látványos indító lap a Chrome-hoz, Windows 8 stílusban
A Google Chrome 15-ös verziójának egyik újdonsága a megújult nyitólap, amely minden új, üres lap (fül) megnyitásakor megjelenik és elérjük róla a korábban meglátogatott oldalak listáját, a legtöbbször meglátogatott oldalakat és Chrome alkalmazásainkat. Ha valakinek nem jön be a megújult külső, próbálkozhat az Awesome New Tab Page kiegészítővel, amely a Windows 8 Metro UI felületéhez hasonló mozaikos külsőt varázsol az új lapoknak.
Tovább a cikkhez >>>