A gyomor teltségérzetére van hatással az MIT kutatói által kidolgozott módszer, ami nagyban segítheti a fogyást. Sertésekkel már kipróbálták.
A fogyás elősegítésére sokféle megközelítés létezik, de a Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) mérnökei által kidolgozott megoldás biztosan az eddigi legszokatlanabb. Ez ugyanis nem más, mint egyfajta „dinamikus gyomorballon”. Vagy, ahogyan a magyar köznyelv hívja: lufi. De természetesen nem olyan, mint amit egy falunapon is meg lehet vásárolni az árusoktól.
A Device tudományos folyóiratban bemutatott eszköz parancs hatására fújódhat fel, és a fogyókúrás gyógyszerek, valamint az olyan beavatkozások alternatívája lehet, mint a gyomorbypass. A mögötte álló logika egyébként kifejezetten egyszerű: egy levegővel vagy sós vízzel teli ballon felfújódik a gyomorban, ami teltségérzetet ad, így elejét veszi a túlevésnek.
Ezek az előnyök csak átmenetiek, mivel a gyomor alkalmazkodni tud az új „érzéshez” – az MIT szakemberei erre válaszul megoldották, hogy az ő megoldásuk szükség szerint leengedhető és újból felfújható, így a gyomor nem tud hozzá alkalmazkodni – részletezi a Gizmodo.
Például étkezés előtt felfújható, majd ezt követően, a következő étkezésig leengedhető. A megoldást sertéseken tesztelték, és úgy tapasztalták, az állatok 60 százalékkal ettek kevesebbet, ha étkezés előtt felfújták a gyomrukban ezt a ballont. A vezérlő az embereknél a bőrön lenne.
A hosszútávú hatásokat azonban egyelőre nem tudták vizsgálni, mivel arra már nem volt idő. Ezek közül a legnagyobb kérdés az (lett volna), hogy mennyit fogynak az állatok az eszköz használata mellett. Ennek megállapítása még a jövő zenéje.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának tudományos felfedezésekről is hírt adó Facebook-oldalát.