Tech HVG 2024. december. 03. 13:03

1448 kilométert kóborolt egy amerikai macska, hogy újra megtalálja gazdáit

Június elején Yellowstone-nál szökött meg a Rayne Beau nevű cica a gazdáitól, akit négy napig hiába kerestek. A legnagyobb meglepetésre két hónappal később, a lakóhelyük közelében bukkant fel újra.

A csodával határos módon találta meg a gazdáit újra az a macska, aminek még a nyáron veszett nyoma az Egyesült Államokban. Az AP News beszámolója szerint a család június 4-én érkezett meg az egyik yellowstone-i autós kempingbe, a cica pedig – nevezetten Rayne Beau – nem sokkal az érkezés után megijedt valamitől, majd beszaladt az erdőbe.

A család négy napig kereste az állatot, de nem találták meg, így végül hazatértek a kaliforniai Salinasba. Mivel a cicában volt chip, ezért abban bíztak, hogy előbb-utóbb valaki megtalálja, majd az adatok alapján értesíti is őket. Ez pontosan így történt, Rayne Beau-t augusztus 3-án találták meg és fogták be, így végül elkerült egy menhelyre – a szintén kaliforniai Roseville-ben, csupán 322 kilométerre az otthonuktól.

Mindez azt jelenti, hogy az állat két hónap leforgása alatt mintegy 1448 mérföldet gyalogolt le, hogy hazatérjen gazdáihoz.

Hogy miként volt képes megtenni a hosszú utat, nem tudni, de valószínűleg saját maga abszolválta azt. Amikor rátaláltak, megmérték, és kiderült: egy hónap leforgása alatt 2,7 kilogrammot fogyott, vagyis a testsúlya mintegy 40 százalékát veszítette el.

A történetét a macska gazdája a Facebookon is megosztotta, ezután figyelt fel rá a helyi média.

Susanne C Anguiano

So, I never told the story on Facebook because it was too traumatic, but now we’re ready to tell the story of losing our cat, Rayne Beau, in Yellowstone National Park on June 4 and, by God’s Grace…

A család most mindkét macskáját GPS-nyomkövetővel látta el, hogy ha valamelyikük elkóborolna a jövőben, könnyebben rá tudjanak akadni.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.