Tech HVG 2024. október. 28. 11:03

Átveheti az irányítást a böngészője felett a Google mesterséges intelligenciája

Különös fejlesztésen dolgozhat a Google: a Jarvis-projekt egy olyan mesterséges intelligenciát takarhat, ami különféle feladatokat hajthat végre a felhasználó böngészőjében – parancsok mentén.

A The Information jelentése szerint a Jarvis kutathat, megvásárolhat egy terméket, vagy akár le is foglalhat egy repülőjegyet, és ehhez a felhasználónak csak ki kell adnia a szükséges parancsot. A többit intézi maga a Chrome böngészőben, a Google Gemini egy jövőbeni modelljén alapulva.

Az eszköz célja az lehet a projektre rálátással bíró emberek szerint, hogy „automatizálja a hétköznapi, webalapú feladatokat”. A jelenlegi állapotában néhány másodpercbe telik, míg az egyes parancsokat elkezdi végrehajtani az eszköz – ami képernyőképeket készít, hogy kielemezze a képernyő tartalmát, majd ennek mentén kattint, vagy ír be valamit.

Mint egy falat kenyér: itt a mesterséges intelligencia, ami már ön helyett irányítja a számítógépét (videó)

Nem, ez még nem a Skynet, de így is felvet kérdéseket az Anthropic mesterséges intelligenciája, ami az ön parancsa mentén képes teljesen önállóan barangolni a számítógépében.

Egyelőre nem tudni többet a modellről, de mint a The Verge megjegyzi, hasonló funkcióval bír a Microsoft Copilot, míg az Apple Intelligence a jövőben képes lesz értelmezni, mi van a képernyőn, és alkalmazásokon átívelően végrehajtani feladatokat. Az Anthropic Claude AI-modelljénél pedig egy olyan funkciót tesztelnek már, ami szintén tudja irányítani a számítógépet.

A The Information szerint vannak olyan tervek, hogy a Google már idén decemberben bemutathatja a Jarvist, de ez még változhat. A cég állítólag azt mérlegeli, hogy először csak pár tesztelő számára teszi hozzáférhetővé az eszközt, így kiszűrve a hibáit.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.